21 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberZoru Başaranlar Akran Sohbetleri

Zoru Başaranlar Akran Sohbetleri

Zoru Başaranlar Akran Sohbetleri; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce ”Zoru Başaranlar, Akran Sohbetleri” etkinliği düzenlendi.

Vali Bilal Şentürk, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde, şair ve iktisatçı Prof. Dr. Nurullah Genç’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, üniversiteli öğrencilerin ”Dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik”te öğrenci olmakla şanslı olduklarını söyledi. 

”Tarihi kimliği olan, Türk milletinin izlerini her ücra noktada yaşayan ve yaşatan bu il de öğrenci olmanın ayrıcalık” olduğunu vurgulayan Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”İnsanı başarılı kılan nelerdir? diye düşününce, doğuştan gelen yetenekleri elbette yadsınamaz. Ama bu yetenekler iftihar etmeye değil, şükretmeye vesile olacak hususlardır. Önemli olan neye sahip olduğumuz değil, bu imkan ve kabiliyeti daha da geliştirmek için ne yapmışız, ne yapabiliriz bunu sorgulamak ve kendimizi daha da geliştirecek adımlar atmamız lazım. İnsanı değerli kılan insanlığa olan faydasıdır. İnsanlara faydalı olma arzusu, insanın bir hedefi ve ideali olmasını gerektirir. Kişi ideallerine ve hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalışmalıdır. Sizler bu öğrencilik döneminizde kendinizi ne kadar iyi donatırsanız, hayatınızı da bu miras üzerine inşa edersiniz. Bizi diri tutan, dinamik tutan, enerjimizi bitirmeyecek olan öğrencilik döneminde aldığımız millet, memleket ve insanlara faydalı olma arzusudur. Sizlere, kendi alanında yetkin insanlara ulaşmanızı, onları dinlemenizi, onlardan istifade etmenizi tavsiye ediyorum.”

Şair ve iktisatçı Prof. Dr. Genç de eğitim sürecinde yaşadığı zorluklarının yanı sıra hayatından kesitler anlatarak, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.  Zoru Başaranlar Akran Sohbetleri – Bilecik Dostları Haber

Konuşması sırasında orta öğretimi döneminde ayakkabı boyacılığı yaptığını iki kez boya sandığının kırıldığını anlatması üzerine  Prof. Dr. Genç’e bir grup öğrenci Kayı logolu ”Boya sandığı” hediye etti.

Bilecik Dostları Haber – Zoru Başaranlar Akran Sohbetleri

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar