13.4 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberKullanılmayan Arıtma Tesisi Faaliyete Geçirilecek

Kullanılmayan Arıtma Tesisi Faaliyete Geçirilecek

Başkan Şahin; “Yıllardır Kullanılmaya Arıtma Tesisini Faaliyete Geçirerek, Bilecik’i Büyük Bir Ayıptan Kurtaracağız” dedi.

Kullanılmayan Arıtma Tesisi Faaliyete Geçirilecek; Belediye Başkanımız Semih Şahin, İller Bankası Eskişehir Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, daha önce büyük maliyetlerle gerçekleştirilmesine rağmen yıllardır kullanılamayan atık su arıtma tesisini faaliyete geçireceklerini belirtti.

İller Bankası Eskişehir Bölge Müdürü Murat Karaçam ve müdürlük temsilcileri ile toplantı gerçekleştiren Başkan Şahin, şu ana kadar şehrin kanalizasyonunun derelere akıtıldığını ve bunun Bilecik için büyük bir sorun ve ayıp olduğunu ifade etti.
Yaptıkları görüşmeler neticesinde faaliyete geçirecekleri atık su arıtma tesisi ile kanalizasyon suyunun yüzde 99’unu temizleyerek, doğaya bırakılacağını kaydeden Başkan Şahin, görüşme hakkında şunları söyledi:

‘’Çalışmalarımız kapsamında İller Bankası Eskişehir Bölge Müdürü Murat Karaçam ve ilgili birim müdürleri ile bir araya geldik. Bu toplantıda ilimizin temel sorunlarından teki olan kanalizasyon sorunu hakkında sunumumuzu gerçekleştirdik. Şu ana kadar atık suyun tamamının derelere akması ve şimdiye kadar düzeltilememesi ilimizin en büyük utanç kaynaklarından biriydi. Yaptığımız sunumların da katkısıyla senelerdir çalışmayan Biyolojik Arıtma tesisine, yaklaşık 10 kilometrelik ana kolektör hattı ile ulaşmasını sağlayacağız. Hazırladığımız sunum ve proje ilgili kurum yetkilileri tarafından da önemle karşılandı. Buna ilişkin bir maliyet planlaması çalışması yapacağız ve bütçe belirleyeceğiz. İller Bankası kaynaklarından faydalanarak, projeyi ihale edeceğiz. Daha sonra yapısal hasarları gidereceğimiz tesis çalışır hale gelecek. Projemizin onaylanmasına halinde atık suyun %99’unu temiz suya dönüştürüp, bu utancı şehrimiz için bir gurur kaynağına çevireceğiz. Çünkü şehrimiz ve insanımız en iyisine layık.’’ ifadelerini kullandı. – Kullanılmayan Arıtma Tesisi Faaliyete Geçirilecek – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar