11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberKadına yönelik şiddet kabul edilemez

Kadına yönelik şiddet kabul edilemez

Kadına yönelik şiddet kabul edilemez; Vali Bilal Şentürk, ‘Kadına yönelik şiddetle uluslararası mücadele günü’ etkinlikleri kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hatice Dost ve beraberindekileri makamında kabul etti. 

Kadına yönelik şiddet kabul edilemez

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hatice Dost, Şiddet Önleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Gülüzar Hacıoğulları ve personeli tarafından Vali Şentürk’e kadına yönelik şiddetin engellenmesi farkındalığını temsilen ”yaka çiçeği” takıldı.

Vali Şentürk, ulusal ve uluslar arası düzeyde kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında yapılan tüm pozitif gelişmelere rağmen, kadına yönelik şiddetin dünyada önemli sorunlar arasında yer almaya devam ettiğini bildirdi.

Kadına yönelik şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini vurgulayan Vali Şentürk, şunları kaydetti: 

”Kadına yönelik şiddet, dünyada olduğu gibi ülkemizde de mücadele edilmesi gereken, ciddi bir toplumsal sorundur. Kadınlara yönelik şiddet aynı zamanda toplumsal yaşamı etkilemesi nedeniyle de önemli bir sosyal problemdir. Kadınlara karşı cinsiyet ve medeni durum temeline dayalı ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve kadın erkek arasında hak eşitliği; eşit muamele ve eşit konum şartının sağlanabilmesinin tek yolu ancak toplumun; tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ve bütüncül bir yaklaşımla mümkündür. Dinimize, gelenek ve göreneklerimize baktığımızda da Türk toplumunda kadına her zaman değer verilmiştir. Ayrıca ülkemizde, kadına yönelik şiddetle etkin mücadele edilmektedir. Kadınların toplumda hak ettiği yere ulaşmasındaki tüm engellerin kalktığı bir dünya diliyorum.”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Dost da kadına yönelik şiddete karşı; farkındalık oluşturmak amacıyla gün boyunca düzenleyecekleri etkinlikler hakkında Vali Şentürk’e bilgi verdi. Kadına yönelik şiddet kabul edilemez – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar