10.7 C
Bilecik
24 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberVali Şentürk çocuklarla eğitimcilerle ve iş dünyasıyla buluştu

Vali Şentürk çocuklarla eğitimcilerle ve iş dünyasıyla buluştu

Vali Şentürk, çocuklarla, eğitimcilerle ve iş dünyasıyla buluştu; Vali Bilal Şentürk, Bozüyük ilçesinde bir dizi incelemede bulundu ve anaokulu çocuklarıyla, eğitimcilerle ve iş dünyasıyla bir araya geldi. 

Kaymakam Hasan Yaman ile birlikte eski Kaymakamlık Lojmanında ve tarihi Kumbet’te incelemede bulunan ve ilgililerden bilgi aldı. Çarşı esnafıyla da sohbet eden Vali Şentürk, Halime Hatun Anaokulunda öğrencilerle bir araya gelerek, eğitimlerine katıldı ve yakından ilgilendi.

Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman’ın da katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ”Eğitim modelinin belirlenmesinde uygulanan proje ve çalışmalar” konulu toplantıya katıldı. Vali Şentürk, sunumun ve brifingin ardından yaptığı konuşmada, yapılan eğitim faaliyetlerinin veliler tarafından benimsenmesi ve eğitimcilere verecekleri değerinde ona göre şekilleneceğini ifade etti.  Doğru rehberlik yapılması halinde çocuklarının daha iyi bir geleceğe kavuşması noktasında, velilerin kendilerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inandığını belirten Vali Şentürk, ”Eğitimde daha iyisinin iyisini yakalamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yeni hedefler ortaya koyduk. Belirlediğimiz ”Öğrencilerin dil ve iletişim becerisinin geliştirilmesi, değerler eğitimi, sorumluluk duygusunun geliştirilmesi, akademik başarının arttırılması ve bağımlılıkla mücadele” gibi hedeflere ulaştığımızda eğitimi daha iyi noktaya taşıyacağımıza inanıyorum.

Çocuklarımıza yön vermek durumundayız, sadece akademik başarıya bakmamak gerekir. Hiçbir öğretmenden vazgeçemediğimiz gibi hiçbir öğrenciden de insandan da vazgeçemeyiz. Ana hedefimiz donanımlı ve nitelikli insan yetiştirmek. Öncelikli hedeflerimiz ve ideallerimiz olacak. Kenetlenerek, eğitimde başarıyı yakalayacağız.” dedi.      

Kaymakam Yaman ile birlikte Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni’ye iadeyi ziyarette bulundu. Bir süre görüşen Vali Şentürk daha sonra Bozüyük Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren Bilecik Demir Çelik fabrikasını ziyaret etti.  

Vali Şentürk, Fabrikanın Y. Kurulu Başkanı Ali İhsan Kılıç ve Genel Müdür Muammer Bilgiç ile birlikte demir imalatının yapıldığı tesisleri gezdi. Tesisler hakkında bilgi aldı. 

Doğal taş deseni ile üretim gerçekleştiren Decovita Seramik Fabrikası ziyaret etti.

Genel Müdür Yardımcısı Berat Önder, Teknik G. Müdür Yardımcısı İbrahim Akkuş ve Fabrika Müdürü Savaş Başar Okçu’dan ihracat ve iç piyasa üretimi hakkında bilgi alarak, tesiste incelemede bulundu. 

Vali Şentürk, sanayi kuruluşlarının istihdamın yanı sıra il ekonomisine de katkıda bulunduklarını söyledi. Vali Şentürk, çocuklarla, eğitimcilerle ve iş dünyasıyla buluştu – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar