13.4 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberVali Şentürk Bir gün idarecilik yapan öğrencilerle

Vali Şentürk Bir gün idarecilik yapan öğrencilerle

Vali Şentürk Bir gün idarecilik yapan Öğrenciler; Vali Bilal Şentürk, başarının ve motivasyonun arttırılması kapsamında başta Valilik makamı olmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarında ”Bir gün idarecilik” yapan öğrencilerle buluştu.

Vali Şentürk, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Valilikçe başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır ile bir günlük idarecilik yapan öğrencilerle bir araya geldiği etkinlikte, öğrencilerin edindikleri kazanımlarla ilgili düşüncelerini aldı. 

Eğitime büyük önem verdiklerini ve uyguladıkları projenin eğitim programının ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan Vali Şentürk, geleceği inşa edeceklere her zaman katkı vereceğini ve destek olacağını belirtti.

Temel felsefelerinin ”Ne iş yaparsak yapalım, onu en iyi yapan olalım” düşüncesinde olduklarını ifade eden Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”Bilgiye ulaşmak artık zor değil. Fakat zor olan doğru bilgiye ulaşmak ve onu davranışa dönüştürmektir. Her görev, iyi yanlarıyla beraber bir takım sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Biz bugünü yönetiyoruz, yarını sizler yöneteceksiniz. Dolayısıyla sizin ufkunuz önemli, sorumluluk duygunuz çok çok önemli, hayata bakışınız daha çok önemli. Kendinizi her alanda iyi yetiştirmelisiniz. İdareciler olarak, kimin bir yeteneği varsa onun önünü açalım, yeteneğinden istifade edelim ve geliştirelim istiyoruz. Sizlere idarecilik yaptırmaktaki amacımız, kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişini görmeniz yol haritanızı çizmeniz, tecrübe edinmeniz ve öğrenmenizin yanında arkadaşlarınızla paylaşmanızdı. Bizlerin de sizlerin tecrübelerinizden ve gözlemlediklerinizden alacaklarımız var.”dedi.

Öğrenciler de, Valilik tarafından başlatılan bu proje sayesinde kurumlarda kazandıkları deneyimleri paylaşarak, genel olarak işleyişin aslında göründüğü gibi olmadığını, idareciligin sorumluluk gerektiren, çaba gösterilmesi gereken görevler olduğunu ifade etti. 

Vali Şentürk de yaptıkları iş itibariyle, insanların bir kısım sıkıntıları çözüldüğünde, bir katkılarının olmasının verdiği mutlulukların bütün yorgunluklarını aldığını dile getirerek, insanlara faydalı olma arzusunun büyük bir sevda olduğunu söyledi. Vali Şentürk Bir gün idarecilik yapan Öğrenciler – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar