11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberUsta Sanatçı Nejat Uygur Bilecik'te Anıldı

Usta Sanatçı Nejat Uygur Bilecik’te Anıldı

Usta Sanatçı Nejat Uygur Bilecik'te Anıldı

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Bilecik Tiyatro Günleri kapsamında Usta Tiyatro Oyuncusu Nejat Uygur, vefatının 6. yıl dönümünde anıldı.

Usta Sanatçı Nejat Uygur Bilecik’te Anıldı; Usta Sanatçı Nejat Uygur Bilecik’te Anıldı; Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde sahne alan Yeşilçam Sahnede adlı gösteride Nejat Uygur’un oğulları Süheyl ve Behzat Uygur ve ekibi seyircilere keyifli anlar yaşattı.

Sahnelenen oyunun sonunda Belediye Başkanımız Semih Şahin ve Uygur kardeşler, Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu ve komedyen Nejat Uygur için hazırlanan helvaları tiyatroseverlere ikram etti.

 YEŞİLÇAM SAHNEDE ADLI GÖSTERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Yeşilçam filmlerinin ve hafızalara yer etmiş şarkılarının mizahi yorumla aktarıldığı “Yeşilçam Sahnede” adlı oyun seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Nejat Uygur’un çocukları Süheyl ve Behzat Uygur’un yer aldığı oyunda, Uğur Babürhan, Dilan Çıtak ve Ömer Yılmaz, Yeşilçam’ın görsel ve şarkılarını izleyicilerle paylaştı.

Başkan Şahin;

Belediye Başkanımız Semih Şahin, oyun sonrasında Uygur kardeşler ve ekibine teşekkür ederek, plaket ve Bilecik lezzetlerinden oluşan hediyeleri taktim etti.

Bilecik’te güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Şahin, ‘’Sanatçılarımız ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bilecik keyifli bir geceyi yaşadı. Bugün ayrıca özel bir gün. Usta Sanatçı Nejat Uygur’un tiyatro sahnelerinden ayrılışının 6. Yıl dönümü. Bizler de bu anlamda değerli sanatçımızı bir kez daha andık.’’ İfadelerini kullandı.

BEHZAT UYGUR:

‘’NEJAT BABA BENİ HEP GÜLEREK ANIN DERDİ BİZ DE ÖYLE YAPIYORUZ’’

Oyun sonunda kısa bir değerlendirmede bulunan Behzat Uygur, Bilecik’te çok güzel bir geleneğin devam ettiğini belirterek, ‘’Nejat baba ‘Beni hep gülümseyerek anın.’ derdi. Bu gece de onun isteği doğrultusunda gerçekleşti. Bilecik artık tiyatro kentidir, tekrar buraya geleceğiz. ‘Süt Kardeşler’ isimli yeni oyunumuzla buraya tekrar geleceğiz.” diye konuştu.

Süheyl Uygur ise konuşmasında Bilecik seyircisinin çok iyi olduğunu belirterek, hep birlikte güzel bir oyun sahnelediklerini sözlerine ekledi.

UYGUR KARDEŞLER BİLECİKSPOR STANTINI ZİYARET ETTİ

Etkinlik sonunda ayrıca Behzat ve Süheyl Uygur kardeşler, Bilecikspor standını ziyaret ederek, Kulüp Başkanı Aydın Avcı ve stant görevlileri ile bir araya geldi.

Bilecik gazozu içen Uygur kardeşlere, Kulüp Başkanı Avcı tarafından forma hediye edildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.

Kulüp Başkanı Avcı, Uygur kardeşlere etkinlikleri ve ziyaretleri için teşekkür ederken, Süheyl Uygur da kulübe başarılar diledi. Usta Sanatçı Nejat Uygur Bilecik’te Anıldı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar