13.4 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberTiyatro günlerinde "Ferhangi Şeyler" Oyuna Büyük İlgi

Tiyatro günlerinde “Ferhangi Şeyler” Oyuna Büyük İlgi

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Bilecik Tiyatro Günleri kapsamında sahne alan Ferhangi Şeyler adlı oyun büyük bir ilgi gördü.

Tiyatro günlerinde “Ferhangi Şeyler” Oyuna Büyük İlgi; Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde sahne alan oyunu; Belediye Başkanımız Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, Bilecik Jandarma Tugay Eğitim Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, daire amirleri, Belediye Başkan Danışmanlarımız; Selçuk Erdağı, Rafet Özbek, Belediye Başkan Yardımcılarımız; Melek Mızrak Subaşı, Ahmet Gürses, Recep Gırça, Özgür Algın, Bilecik Barosu Başkanı Halime Aynur, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

 Usta tiyatrocu, yazar ve yönetmen kişiliği ile 33 yıl boyunca sahnelenen tiyatro oyununa tiyatro severlerden büyük ilgi oldu.

BAŞKAN ŞAHİN:

‘’33 YILDIR SAHNELENEREK DÜNYA REKORU KIRAN BİR OYUNUN BİLECİK’TE SAHNE ALMASI BÜYÜK BİR ONURDUR’’

Belediye Başkanımız Semih Şahin, oyun öncesi yaptığı konuşmada, sanata ve sanatsevere önem verdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Öncelikle sizlere hoş geldiniz diyoruz.  Ferhangi Şeyler’i izlemek için bir arada bulunuyoruz. Türk tiyatrosunun duayen ismi Ferhan Şensoy’un 33 yıldır sahnelenerek dünya rekoru kıran oyunuyla açılış yapmak bizler için çok büyük bir onurdur.

Bundan 33 yıl önce aynı oyunu üniversite öğrencisi iken Beyoğlu’nda izlemiştim. 33 yıl aradan sonra Bilecik’te izlemek çok güzel bir duygu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünü benimseyerek tiyatro günlerini hazırladık. Bilecik Tiyatro Günleri’nde 2 hafta boyunca birbirinden değerli oyunlarda buluşmaya devam edeceğiz. Herkesi tiyatro izlemeye davet ediyoruz. 2 hafta sürecek olan bu tiyatro günlerinde sanatseverlerin bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

 USTA SANATÇI FERHAN ŞENSOY:

‘’BİLECİK’E TEKRAR GELECEĞİM’’

Usta Sanatçı Ferhan Şensoy ise gördüğü ilgiden ve sevgiden duyduğu memnuniyeti belirterek, ‘’Öncelikle Belediye Başkanı Semih Şahin ve bütün tiyatro severlere teşekkür ediyorum. Ferhangi Şeyler’le en son gelişim 22 yıl önce olmuştu. Sonra bir hesap yaptım. Buraya tekrar gelmem gerektiğini düşünüyorum. Bilecik’e tekrar geleceğim. Başka oyunlarımıza da gelebilirim. Burada gördüğüm ilgiye de çok teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Usta Tiyatro Oyuncusu Şensoy, daha sonra okurlarının kitaplarını imzalayarak, hatıra fotoğrafları çektirdi.Tiyatro günlerinde “Ferhangi Şeyler” Oyuna Büyük İlgi – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar