16.4 C
Bilecik
24 Eylül 2021
Ana SayfaKöşe YazarlarıSorun varsa çözümü'de vardır!

Sorun varsa çözümü’de vardır!

Köşe Yazıları

Sorun Varsa Çözümü’de vardır! Çözmek isteyin yeter ki!

Sorun varsa çözümü’de vardır!; Sosyal Medyada hep yaşatılan yaşanan sorunlar anlatılıyor. Ülkenin geleceğinin çok kötü olduğu anlatılıyor.

Bu kadar sorunun varlığını hepimiz biliyoruz yıllardır okuyoruz dinliyoruz. Yöneticisinden tutun vatandaşına kadar herkes bunu konuşuyor ve günlük hayatımız sokakta bile bunu konuşmakla geçiyor.

Çözüm sorduğunuzda hala sorunlar konuşuluyor. Çözüm bireysel olarak yapmanız gereken sorumluluklarınız nedir ? dediğinizde kimseden ses çıkmıyor.

Ne Mutlu Türküm Diyene

Türkiye Cumhuriyetinin nasıl kurulduğunu okullarda tarih derslerinden hepimiz öğrendik. Bu öğrendiklerinize bakıp bugün bu ülkenin geldiği noktanın sorumlusu kim diye kimse sormuyor. Bu ülkenin bugünkü durumuna gelmesi kıymetini bilmediğimiz yöneticisinden halkına hepimiz sorumluyuz! Rahatlık battı bize.

Şimdi biz bunu konuşuyoruz ve ekonomiden şikayet ediyoruz. Kısıtlamalardan söz ediyoruz. Yaşam kalitesinin düşmesinden bahsediyoruz.

Sokaklara kapı önlerine baktığımda hiç öyle gözükmüyor. Mükemmel Avrupa otomobiller, gidilen tatiller bir kere gidemedikleri yere 3-5 kez gidenler garip değil mi? Sorun nerede ben onuda anlamış değilim artık, sorun varsa çözümde vardır.

Ve gerçekten sorun olsaydı çözüm içinde sandıkta gerekli cevabı verirlerdi.

Çünkü paranın yüzü sıcak karışık ülkede cep doldurmak kolay olduğu için kimse sorunun çözülmesinden yana değil işte gerçek bu.

Tarihe bir bakın Almanya, Kore bir çok Avrupa ülkesini geçtim, geçimini fuhuşla sağlayan bir Çin bile taklit ürünlerle dünyaya meydan okuyor ve kapılarını asla kimseye açmıyor. Kore başkanı ortalıktan kayboldu bir süre ülkesine giremeyen casuslar yüzünden uydudan yerini tesbit etmeye çalışan bir karşımızda Amerika vardı hepiniz bunları basında okudunuz ve yaşadınız.

Ülkemizin içinde T.C. olmak dışında bu ülkenin içinde hiç batılı yok muydu. Birde bunlara Suriyeli ve Arap eklendi. Batı ülkeleri vardı, birde doğu eklendi çokta enteresan bir durumu yok.

Batı casusları ile ülkemizde yerini aldı kendi içimizdeki hainleri yetiştirdi ve çıktı gitti. Şimdi bu ülkede yetiştirdikleri hainlerin yönetimlerin hangi kademelerinde yer aldıklarını bile bilmiyoruz. Batı şimdi parmağını bile oynatmadan içeride kendi için yetiştirdiği hainler ile istediği yönü verebiliyor.

Ama herkes bir eleştiriyi gördüğü zaman düşman olmaktan başka bir şey yapmıyor; bence en büyük düşman kendisi çünkü hatasını bile eleştirmekten korkuyor. Ama bunun farkında değil. Çünkü yaşadığı ülkede huzurunu istemiyor isteseydi. Bugüne kadar sorun çözülürdü.

Saygılar; Umit Bayır
Bilecik Dostları Haber

Ümit Bayır
Ümit Bayırhttps://www.bilecikdostlari.com
Şair, Yazar, Bilgisayar Teknisyeni, Bilecik Dostları Haber Sitesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar