11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaKöşe YazarlarıSiyaset Dürüst mü yapılıyor?

Siyaset Dürüst mü yapılıyor?

Siyaset Dürüst mü yapılıyor, yapılmıyorsa halk’tan dürsüt olmasını beklemeyin?

Belediye Başkanı Adayı olmak için 1300 tl bedel varken niye aday olmak isteyenlerin önünü kesmek için 15 bin tl fiyatlarla kafaları karıştırılır hala aklım almaz.

Bunu yapanların hepsi kendi çıkarları için kişilerin aklını karıştırmakla meşkul ve aday olacaksanız aday olmak isteyenler il ve ilçe başkanlıklarına değil yüksek seçim kuruluna giderek her türlü bilgiyi oradan alabilir ve bu konuda bireylerin sözleriyle değil kurum ve kuruluşların size vermiş olduğu yasal hakların neler olduğu konusunda bilgilendirmek zorunda olduğunu asla unutmayın, kişilerden ve şahışlardan bu işin nasıl yapılacağını sorarak kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmemesi gerekmektedir.

Haklarınızı kurum ve kuruluşlardan istemeyi bilmiyorsanız yaşadığınız ülkede her zaman eksik yaşamaya devam edeceksiniz.

Devlet haklarınızı ve hukukunuzu bilmeniz için kurum ve kuruluşları sizlerin gidip oralardan istemeniz için kurmuştur. Komşunuzun ya ben yaptım böyle olmuştu. Diyerek anlattığı sözler doğrultusunda doğru bilgiye asla erişemezsiniz. Onun kendi için yapmış olduğu iş ve hizmet onun şartları ile sizin şartlarınızın bir tutmayabilir ve aynı ölçülerde hizmet alacağınız anlamına gelmez…

Trilyonlar harcadım diyen hiç bir adayı samimi bulmuyorum harcadıysa da özel toplantı ve oy vermesini istediği kişilere verdiği ücret ve hediyelerin bedelidir. Siyaset Dürüst mü

Oy veren kişi seçime giren kişiden hediye ve para bekliyorsa bu vatan için verilmiş bir oy değildir…

Menfaat için verilmiş oy olur. Bu yalanlara artık dur diyerek halkın doğru bilinçlendirilerek toplumun ve halkın seçme ve seçilme hakkının önüne geçilmemesi gerektiğini söylüyorum.

Bir ülkede Dürüst siyaset yapmıyorsanız dürüst toplum beklemeniz yanlış olur. Siyaset Dürüst mü Yapılıyor?

Başka bir köşe yazısında buluşmak üzere saygılar sevgiler.Bilecik Dostları Haber

Ümit Bayır
Ümit Bayırhttps://www.bilecikdostlari.com
Şair, Yazar, Bilgisayar Teknisyeni, Bilecik Dostları Haber Sitesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar