16.4 C
Bilecik
27, 7, 2021
Ana SayfaKöşe YazarlarıPazaryeri Kamil Koç Lojistik Okulu

Pazaryeri Kamil Koç Lojistik Okulu

Bilecik Dostları Köşe Yazarları

Pazaryeri Kamil Koç Lojistik Okulu; Pazaryeri ilçemizde ikamet eden – etmeyen tüm Pazaryeri’lilerin ve kadirşinas, değerli KOÇ AİLESİ’nin üzerine düşen en önemli görev ve sorumluluklardan biri de ilçemizde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine bağlı olarak eğitim ve öğretim hayatını sürdüren Pazaryeri Meslek Yüksek okuluna acilen iki yıllık (ön lisans) veya dört yıllık (lisans) KAMİL KOÇ LOJİSTİK BÖLÜMÜ’nün açılmasına öncülük etmektir.

Gelişen ve küreselleşen dünyada lojistik sektörünün önemi her geçen gün artmaktadır. Lojistik sektörüne damga vurmuş, adını altın harflerle tarihe kazıtmış, sektörün kilometre taşlarından olan, sektöre rol model ve idol olan rahmetli KAMİL KOÇ’un üstlenmiş olduğu misyonu, ufku ve vizyonu, hedefleri gelecek kuşaklara aktarılmalı, bayrağı başta ailesi olmak üzere nesiller boyu elden ele ulaştırılmalıdır.

Ünlü Çin’li filozof Konfiçyus’a kulak verecek olursak;

“Bir yıl sonrasını düşünüyorsan eğer, toprağı sür tohum ek;
On yıl sonrasını düşünüyorsan eğer ağaç dik;
Yüz yıl sonrasını düşünüyorsan eğer toplumu eğit.
Bir adama balık verirsen o gün karnını doyurursun,
Ama balık tutmayı öğretirsen her gün karnını doyurursun !!! “

Bu bağlamda İlçe sakinleri ve KOÇ AİLESİ konuya acilen hassasiyetle yaklaşmalı ve harekete geçmelidir. KOÇ AİLESİ gerekli protokol ve sponsorluk antlaşmaları yaparak KOÇ LOJİSTİK OKULU’nu hayat geçirmeli ve bölümünde ilk üçe giren öğrencileri KOÇ LOJİSTİK şirketinde istihdam ederek, ilçenin ve okulun cazibe ve önemini arttırmalı KAMİL KOÇ’un mirasına, ideallerine, memleketine ve insanlarına sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmalıdır. Pazaryeri Kamil Koç Lojistik Okulu – Bilecik Dostları Haber

Saygılarımla. İbrahim Torun

İbrahim TORUNhttps://www.bilecikdostlari.com/author/ibrahimtorun/
Bilecik Dostları Köşe Yazarı; Her insan ayrı bir dünya demektir. Yeni ufuklara yelken açmak, yeni dünyalar tanımak için makalelerde buluşalım.
İLGİLİ MAKALELER
spot_img

EN POPÜLER

Son Yorumlar