23.7 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana Sayfaİlçe HaberOsmaneli'nde gastronomi turizmi canlanacak

Osmaneli’nde gastronomi turizmi canlanacak

Osmaneli’nde gastronomi turizmi canlanacak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Osmaneli Meslek Yüksek okulu bünyesinde bu yıl öğrenci almaya başlayan aşçılık programı, Bilecik’in Osmaneli ilçesinin her geçen gün artan turizm potansiyeline katkı vermeye hazırlanıyor.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ve Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin tarafından imzalanan protokolle, ilçenin tarihi konaklarından Necla Hanım Konağı üniversiteye uygulama mutfağı olarak tahsis edildi.

Konakta mutfak kurulum hazırlıkları son hızla devam ederken, aşçılık öğrencileri uygulama derslerine geçici olarak Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesisi’nde başladı. Aşçılık Programı hocaları Öğr. Gör. Burak Çıtak, Öğr. Gör. Ebubekir Yılmaz ve Öğr. Gör. Yusuf Çuhadar nezaretinde başlayan uygulama derslerinin ilkinde öğrenciler ‘Doğrama Teknikleri’ ve ‘Bağlayıcılar’ konularını işledi.

Üniversitenin Bilecik’te yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulan alanlara yatırım yapma stratejisi doğrultusunda Osmaneli MYO Aşçılık Programı ile nitelikli profesyonel aşçılar yetişecek ve Osmaneli’nin gastronomi turizminin gelişmesine büyük katkı sağlanacak. Osmaneli’nde gastronomi turizmi canlanacakBilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar