19.8 C
Bilecik
26 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik KitapOsman Eker: Son Kitabı Duru Hüzün

Osman Eker: Son Kitabı Duru Hüzün

Osman Eker: Son Kitabı Duru Hüzün

Osman Eker: Son Kitabı Duru Hüzün; Geçtiğimiz günlerde okuyucularımız hatırlayacaklar “Bilecik’de 71 Yaşında üç eserin sahibi” başlıklı yazımızda 71 yaşında yazmış olduğu romanlarla tanıdık. Geçtiğimiz günlerde, Macır Tahsin, Duru Düşler ve Gurbete Gülen Romanlarıyla tanıdığımız Yazar Osman Eker yeni eseri olan Duru Hüzün adlı eserinin yayınlandığını satışa sunulduğunu 8 Ocak’da sosyal medya hesabından duyurdu.

4. kitabım bugün satışa sunuldu. Haberden çok mutlu oldum. Yayıncı kurum babil.com adlı siteden, yazar adı veya kitap adı yazıldığında %55 indirimli temin edilebileceğini söyledi.

Osman Eker Kimdir?

26 Ağustos 1949 tarihinde Bilecik ilinde doğdu. Eskişehir İTİA’nı 1974 yılında bitirdi. Tuzla Piyade Okul Komutanlığı 128. dönem mezunudur. 189. P.A. Ulaş / Çorlu Garnizonunda Askerliğini Piyade Yedek Subay Olarak bitirdi. Halk Bank Şube Müdürü Emeklisidir. Yazar Bilecik Yeniköylüdür. Bilecik İlimizde ikamet etmektedir. Halk Bankasında çalışma hayatını Bilecik, Söğüt, Pendik, Gerede, Sivas, Nizip’te sürdürürken aldığı görevler Bilecik, Söğüt ve pendik’de memur, şef yardımcısı ve Şef Muhasebecisi, Gerede, Sivas ve Nizip’de Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Yazar Osman Eker’in Yeni Eseri

Veresiye defterlerini, Osmanlıca yazı ve rakamla tuttuğu için yazdığı şeşleri kimse okuyamazdı. Bazen defterlerden birini yeniler, eski defter yapraklarını yırtıp çöp tenekesine atardı. Yırtılan defter yaprakları rüzgar; yada aç bir kedinin yüzünden çöp tenekesi devrilince sağa sola savrulur. Kuran d ışında ömründe başka kitap görmemiş, Hasmellerin Şevket Amca gibi yaşlı insanlar, savrulan bu yaprakları kutsal kitap sayfaları sanarak toplar, bir duvar üzerine iliştirdikten sonra üstüne br kerpiç koyup uçmasın diye tedbir alırlardı. Osman Eker: Son Kitabı Duru Hüzün Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar