5.8 C
Bilecik
21 Ekim 2021
Ana Sayfaİlçe HaberBozüyükBize Neler Yapabileceklerini Gösterdiler

Bize Neler Yapabileceklerini Gösterdiler

Bize Neler Yapabileceklerini Gösterdiler; Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında Şehit Zafer İpek Özel Eğitim Okulu tarafından düzenlenen sergi ve etkinliklere katıldı.


3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında düzenlenen etkinlikler Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliklerin açılış konuşmasını yapan Şehit Zafer İpek Özel Eğitim Okulu Müdürü  Muhammet Salih Yıldırım; “Bireyin gelişimi ve varoşlu farklıdır ve her birey farklılıklarına ve zorluklarına rağmen, yaşayan bütünün parçasıdır. Amacımız etkileyebileceğimiz alanları genişletme ve bu alanları içerisinde her bireyin; hak ettiği değeri görmesi ve nitelikli bir hayat sürdürebilmesine katkı sağlamaktır.

Engelsiz çoğunluğun, dezavantajlı bireyleri kendi cezalandırılmış hali gibi görmek yerine, varoluş değeri üzerinden aynılığımızı idrak etmeleri, birlikte yaşama becerisi geliştirmenin ön koşuludur” dedi.

Konuşmasının devamında “Birçok engelli yaşıtlarına karşın birçok konuda geri kalmışlardır” diyen Yıldırım “; Bu açığı kapatmak için engellilerin daha çok çalışması gerekir.

Siz engelli olmayan kişilere de düşen görevler var: Engellilerle yan yana geldiğinizde onları anlamaya çaba gösterin. Acıyarak değil tanımak amacıyla onlara yaklaşın. Belki onlar konuşmakta çekingen olabilirler. Siz ilk adımı atarak bu paylaşımı kolaylaştırın şunu unutmayın: onlar sizin gibi bir insan. Sadece bazı organlarını tam kullanamıyorlar” dedi.

Okul Müdürü Yıldırım’ın konuşmasının ardından programda öğrenciler tarafından şiirler okunarak ‘Dünya ve Türkiye’de Engellilik” konulu bir sunum gerçekleştirildi. Ayrıca programda yer alan öğrenci gösterileri ve müzik dinletisi beğeni ile izlendi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinliğin ardından protokol üyeleri Metristepe Kültür Merkezi fuaye alanındaki resim ve el sanatları sergisinin açılışına katıldı.

Protokol üyeleri ile birlikte sergiyi gezen ve öğretmenlerden sergi hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; “Burada bu sergiye imza atan öğrencilerimiz, onlara güvendiğimizde neler ortaya koyabileceklerini hepimize göstermişlerdir. Tüm özel eğitim öğretmenlerimizi ve öğrencilerini tebrik ediyorum” dedi. 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun yanı sıra, Başkan Yardımcıları Mahmut Fındık, Ali Şahinoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir, İlçe Müftüsü Mustafa Topal, öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri  katıldı. Bize Neler Yapabileceklerini Gösterdiler – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar