16.4 C
Bilecik
24 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberOnlar 23 Nisan Çocuk Bayramını Böyle Kutladılar

Onlar 23 Nisan Çocuk Bayramını Böyle Kutladılar

Onlar 23 Nisan Çocuk Bayramını Böyle Kutladılar

Onlar 23 Nisan Çocuk Bayramını Böyle Kutladılar; Elinde videoları vardı ve bunları nasıl birleştirebileceğini söylemişti bende kendisine yardım edebileceğimi söylemiştim çünkü atamın 23 nisanda çocuklara armağan ettiği bu bayramda o şirin çocuklarımızı bir nebze mutlu etmek isteği coşmuştu bende amatörce oldu ve bu iş bittiğinde öğretmenimin bana olan teşekkürünü ve hikayesini bizimle paylaştı.

Kocaman Sevgimiz Var Bizim

Tüm dünyamızı etkisi altına Alan Corona Virüs nedeni ile 13 mart 2020 cuma akşamı okullarımız tatile girdi.
Başlarda hepimiz gibi bende tepeden tırnağa evin temizliğine kaptırdım kendimi, her gün sil baştan temizlik yapıyordum, ellerim çatlamaya başladı.

Salgın kısa sürede hızla yayılıyor ve çok değerli canlarımızı kaybediyoruz.

Bir akşam elektrik kesildi. Her karanlık göz gözü görmüyordu. Telefonun ışığıyla balkona çıktım. Gök gürlüyor şimşekler çakıyor…

Şimşeğin aydınlatması ile gök yüzünü görebildim. Aman Allah’ım korkunçtu gerçekten. Ağlamaya başladım. Dünyanın sonumu geliyordu.

Evde kalmak, can kayıpları, şimşekler içimi dehşet sarmıştı. Sonrasında iki gün ayağa kalkamadım. Kendimi toparlamam gerekiyordu virüsten ölmezsem de bu endişeler çok zarar verecekti.

Öğrencilerimi arayarak enerjimi toplamaya çalıştım. Çocuklarımda benim gibi korku içindeydiler. Her gün aradım görüntülü konuştuk birbirimize destek olduk korkularımızı attık üstümüzden. Eba destekli haftalık programlar gönderdim çocuklarıma, onlarda çalışmalarından videolar fotoğraflar gönderdiler çok güzel çalışmalar geldi. Annelerin hakkı ödenemez burada da önemli görevleri oldu.

Artık malzemelerle oyuncaklar yapmışlar oynadılar. Onlarda bende mutlu olduk. Evde kaldığımız süre içinde çalışmalarıma birde şiir ekledim.

“Atatürk’ün Çocukları”23 nisan Ulusal Egemenlik Bayramı ve Çocuk Bayramı yaklaşıyor hazırlık yapmam gerekiyordu.
Şiirimi Öğrencilerime dizeler halinde paylaştırdım.

Kızlarımdan da dans etmelerini istedim. Önemli görev yine annelerin. Çok güzel hazırladılar. Çalışmaları videolar halinde bana gönderdiler.

Ümit bey ayrı ayrı gelen videoları birleştirerek bize çok güzel bayram videomuzu oluşturdu. Kocaman sevgilerimizle
Coşkuyla kutladık Çocuk Bayramımızı.

Onlar 23 Nisan Çocuk Bayramını Böyle Kutladılar – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar