-1.2 C
Bilecik
21 Ekim 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik EğitimÖğrencilerin Karne Heyecanı

Öğrencilerin Karne Heyecanı

Öğrencilerin Karne Heyecanı; Bilecik’te okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim ve öğretim gören toplam 36 bin öğrenci karnelerini alarak, yarıyıl tatiline girdi.

Vali Bilal Şentürk, Cumhuriyet İlkokulunda, Vali Yardımcısı Rahmi Köse ve İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ile birlikte düzenlenen karne dağıtımında 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izledikten sonra sınıfları gezerek, öğrencilerin karnelerini dağıttı. 

Karne dağıtımı sırasında velilerle de sohbet eden Vali Şentürk, çocuklara tatillerinde kitap okumaları ve dinlenmeleri tavsiyesinde bulunarak, evde annelerine yardım etmelerini işyerinde de babalarını ziyaret etmelerini istedi. – Çocukların Karne Heyecanı

Karne dağıtımının ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Şentürk, öğrencilerin karne heyecanına kendilerinin de ortak olduğunu anımsatarak, öğrencilik yıllarında aldığı karneleri hala sakladığını ifade etti. 

Öğrencilerin ara tatil yapmalarından dolayı çok fazla yorulmadıklarını gözlemlediğini ifade eden Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”Gayet güzel bir eğitim öğretim dönemi geçti. Daha öncede bir ara tatil yaptılar. Şimdi de 2 hafta kadar bir karne tatilleri var. Çocukların daha dingin olduklarını, çok yorulmadıklarını ve heyecanlarını koruyabildiklerini gördük. Tatilin; yatarak yada kenarda oturarak geçirilecek bir dönem olarak değil de bilakis daha farklı aktiviteler yaparak; eğitim öğretime katkı sağlayacak bir şekilde değerlendirmek gerektiğini düşünüyoruz. Hem velilerimize hem de öğrencilerimize karne tatilinde; öncelikle annelerine yardım etmelerini akabinde ise babalarının çalıştıkları iş yerlerini ziyaret ederek eve nasıl ekmek getirdiklerini görmelerini ve hayatı tanımalarını istiyoruz. Bir taraftan da okumalarını tavsiye ediyoruz. Bir kampanya başlattık, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve vatandaşlarımıza hitap eden bir okuma kampanyası, ”Okuyorum, Okutuyorum, Anlıyorum ve Soruyorum” başlıkları altında anlamlı bir proje. Bu proje ile kitap katkısı sağlıyoruz. Çocuklarımızın ara tatillerini okumaya ağırlık vererek ve oynayarak, aileleri ile birlikte daha çok zaman geçirerek değerlendirmelerini istiyoruz.”  

Öğrencilerin açılışını gerçekleştirdiği ”Okuma köşesi”nde bir süre kitap okuyarak; öğrencilerle birlikte sohbet eden Vali Şentürk, okulun yarıyıl kapanış programına da katılarak, öğrencilerle ve velilerle birlikte İstiklal Marşını okudu. 

Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evinde kalan çocuklar karne sevinçlerini; İl Müdür Vekili Hatice Dost ve öğretmenleriyle birlikte Vali Şentürk’ü makamında ziyaret ederek paylaştılar. – Öğrencilerin Karne Heyecanı – Bilecik Dostları Haber

önceki makaleAskerlere Yangın Eğitimi
Sonraki makaleGece (Şiir)
Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar