15.8 C
Bilecik
17 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberMillet Bahçesi Yapılırsa Kamu Binaları Ne Olacak

Millet Bahçesi Yapılırsa Kamu Binaları Ne Olacak

Millet Bahçesi Yapılırsa Kamu Binaları Ne Olacak; Bilecik ilinde yapılacak olan Millet Bahçesi sonucu olarak Adliye ve Maliye binaları gündeme oturdu, Geçtiğimiz dönemlerde bu binaların yapılması için gözler Köy Hizmetleri Hizmet sahasına çevrilmişti.. Bahsettiğim alan şimdi Valliik Binasının hizmet verdiği alanın yeridir.

Cumhuriyet Meydanı yanındaki Valilik binasının tadilata girmesiyle, Köy Hizmetleri hizmet alanında hizmete giren Valilik binası bu yerleşim sürecinde bölgede harfiyat çalışmaları yaparak bölgeyi boşaltmıştı.

Yüksek ihtimal Millet Bahçesinin yapılmasıyla birlikte Köy Hizmetleri Hizmet olanı olarak bildiğimiz bölgede yeni Adliye ve Maliye binalarının yapılması üzerinde durulduğu duyumlar arasındadır.

Önceki dönemlerde bu bölgede bunların yapılmasını planladıklarını ve burada yapılmasından da vazgeçildiğine yönelik açıklamalarda gelmişti.

Yeni yer olarak Selim Yağcının işaret ettiği bir alan Bien Seramik ve Şeyh Edebali Üniversitesinin arasında bulunduğu 50 dönümlük bir arazide yapılması üzerine Ağustos 2014 yılında bir açıklama da gelmişti..

Şeyh Edebali ve Bien Seramik Fabrikası arasında kalan 50 dönümlük arazi için planlanan Kamu kurumları yerleşkesi

Bilecik ilinde yapılacak olan Millet Bahçesi sonucu olarak Adliye ve Maliye binaları gündeme oturdu; Geçtiğimiz dönemlerde bu binaların yapılması için gözler Köy Hizmetleri Hizmet sahasına çevrilmişti.. Bahsettiğim alan şimdi Valliik Binasının hizmet verdiği alanın yeridir.

Bölge’de Özel İdare binası yapılarak bu bölgenin Kamu Kurumları Yerleşkesi olarak çalışma yapılacağı konusunda açıklamalar gelmişti.

Henüz kamu kurumları yerleşkelerinin; nerede olacağı konusunda açıklığa kavuşmuş net bilgi olup olmadığı akıllarda bir soru işareti olarak yerini korumaya devam etmektedir.

Diğer bir konuda resmi bayram ve çelenk törenlerinin yapıldığı Cumhuriyet Alanında Atatürk Heykeli bulunmaktadır. Bu konuda hiç bir açıklama yoktur. Yeni bir cumhuriyet meydanı planlaması mı yapılmaktadır? Bu soruların en kısa zamanda açıklığa kavuşacağı umuduyla!

Millet Bahçesi Yapılırsa Kamu Binaları Ne Olacak – Bilecik Dostları Haber

Millet Bahçesi Projesinden Kesitler
Millet Bahçesi Projesinden Başka Bir Görüntü
Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar