13.4 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik İli TanıtımMehmet Nuri Efendi Türbesi

Mehmet Nuri Efendi Türbesi

Bilecik Eski Müftüsü Mehmet Nuri Efendi Türbesi Yunan işgali sırasında Bilecik’te, işgal kuvvetlerine karşı koymak amacıyla Ertuğrul Livası Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti kurulmuştur.

Bölgede yaşayanların kurduğu bu direniş cemiyeti, eli silah tutanları organize edip silahlandırmıştır. İşgal kuvvetlerine direnen ve daha sonraları düzenli ordunun bir parçası haline gelen cemiyet, Bilecik eski müftüsü Mehmet Nuri Efendi etrafında oluşmuştur. 

Yol Tarifi: Bilecik’in Yunan işgalinden kurtuluşunda önemli rol oynayan Mehmet Nuri Efendi’nin türbesi, Bilecik’in Deresakarı Köyü’ndedir. Bilecik merkezden 19 km’lik mesafededir. Mehmet Nuri Efendi Türbesi – Bilecik Dostları Haber

GPS kullananlar için 40° 09’03.59” kuzey – 30° 07’41.44” doğu.

Bölgede yaşayanların kurduğu bu direniş cemiyeti, eli silah tutanları organize edip silahlandırmıştır. İşgal kuvvetlerine direnen ve daha sonraları düzenli ordunun bir parçası haline gelen cemiyet; Bilecik eski müftüsü Mehmet Nuri Efendi etrafında oluşmuştur.  Bölgede yaşayanların kurduğu bu direniş cemiyeti, eli silah tutanları organize edip silahlandırmıştır. İşgal kuvvetlerine direnen ve daha sonraları düzenli ordunun bir parçası haline gelen cemiyet; Bilecik eski müftüsü Mehmet Nuri Efendi etrafında oluşmuştur. Bölgede yaşayanların kurduğu bu direniş cemiyeti, eli silah tutanları organize edip silahlandırmıştır. İşgal kuvvetlerine direnen ve daha sonraları düzenli ordunun bir parçası haline gelen cemiyet; Bilecik eski müftüsü Mehmet Nuri Efendi etrafında oluşmuştur. 

Bölgede yaşayanların kurduğu bu direniş cemiyeti, eli silah tutanları organize edip silahlandırmıştır. İşgal kuvvetlerine direnen ve daha sonraları düzenli ordunun bir parçası haline gelen cemiyet; Bilecik eski müftüsü Mehmet Nuri Efendi etrafında oluşmuştur.  Bölgede yaşayanların kurduğu bu direniş cemiyeti, eli silah tutanları organize edip silahlandırmıştır. İşgal kuvvetlerine direnen ve daha sonraları düzenli ordunun bir parçası haline gelen cemiyet; Bilecik eski müftüsü Mehmet Nuri Efendi etrafında oluşmuştur.  Bölgede yaşayanların kurduğu bu direniş cemiyeti, eli silah tutanları organize edip silahlandırmıştır. İşgal kuvvetlerine direnen ve daha sonraları düzenli ordunun bir parçası haline gelen cemiyet; Bilecik eski müftüsü Mehmet Nuri Efendi etrafında oluşmuştur. 

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar