24.4 C
Bilecik
27 Eylül 2021
Ana Sayfaİlçe HaberBozüyükKuzey Kafkasya Kültür Derneği Dayanışma Gecesi

Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Dayanışma Gecesi

Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Dayanışma Gecesi; Bozüyük Kuzey Kafkasya Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören ‘Dayanışma Gecesi’ renkli görüntülere sahne oldu.

Bozüyük Royal Ütopya Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kuzey Kafkasya Kültür Derneği; Başkanı Oğuz Yavuz gecede emeği geçen herkese teşekkür ederek, kendilerini yalnız bırakmayan tüm konuklarına teşekkür etti. Dernek Başkanının ardından konuşan Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; “Sevgili Kuzey Kafkasyalılar ve Kafkasyalıların değerli konukları, Kuzey Kafkasya deyince yüksek arazileri ve zor çoğrafya koşulları geliyor akla. İnatla o coğrafyada yaşamayı sürdüren azimli güçlü insanlar geliyor akla; ama onlar 1864’te ülkelerinden sürgüne gönderildiler ve 1877 Osmanlı Rus harbinden sonra Anadolu’ya geldiler. Anadolu’da huzurlu bir yer bulabildiler. Bu insanları tanıyınca sıcak kalplerini, oyunlarında, örflerinde ve adetlerinde görmek mümkün oluyor. Bu gecenizde sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duyarken; kültürünüzün tanıtılması ve yaşatılması için son derece önemli olan bu etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Bakkalcıoğlu’nun ardından konuşan Milletvekili Selim Yağcı ise birlik ve beraberlik mesajı vererek “aranızda olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Bozüyük Kuzey Kafkasya ve Eskişehir Kuzey Kafkasya derneklerinin halk dansları gösterileri salonda bulunanlar için sahnelendi. Halk danslarının yanı sıra, salonda bulunanlara, Kafkas kültürünün son derece önemli lezzetleri de ikram edildi. Kafkasya kültürünün tanıtılması ve yaşatılması amacı ile düzenlendi. Gece muhteşem etkinliklere ve görüntülere sahne olurken gecede ayrıca ünlü sanatçı Gülcan Altan sahne alarak birbirinden güzel Kafkas şarkılarını seslendirdi.

Etkinliğin sonunda Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; sanatçı Gülcan Altan’a, Dernek Başkanı Oğuz Yavuz’a ve salonda bulunan tüm Kafkas dernekleri temsilcilerine Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yer aldığı bir seramik hediye etti.  Renkli ve eğlenceli görüntülerin yer aldığı gece sonunda dernek tarafından çekilen kurada salonda bulunanlara çeşitli kültürel hediyeler dağıtıldı.

Programa Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Garnizon Komutanı Yzbş. Murat Günhan,  Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık ve Mehmet Ali Karasu; Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay; Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu; İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Elmas; Belediye Meclis Üyeleri; siyasi parti temsilcileri; çevre illerdeki Kafkas derneklerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Dayanışma Gecesi – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar