17.4 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana SayfaKöşe YazarlarıKorkularım ve Yalnızlık

Korkularım ve Yalnızlık

Korkularım ve Yalnızlık; Hayatımızda hep korkularla yaşıyoruz ve yaşadım. Sonra baktım ki korkunun hiç anlamı yoktu. Bıraktım her şeyi olduğu gibi boş verdim umursamadım ne olduğunu ve yaşamaya devam ettim. Başıma gelebilecek en kötü şeyleri yaşadım ve yaşamaya hala devam ediyorum.

Ama bu yaşamdan kopmama asla bir neden olmadı. Çünkü Tanrı hayatımı bana bağışlamış. Yaşama devam etmek zorundayım. Bu yaşamın içinde yerimi almak zorunda olduğumu biliyorum.

Birileri istemiyor sevmiyor diye onları sevmeye çalışmadım. Çünkü istemeyen insanlara kendiniz sevdiremezsiniz ve ilk olarak onlardan uzak kalmayı seçtim.

Çoğunuzun şunu söyleyemediğini ve düşündüğünü de biliyorum. Yalnızlıktan korkuyorum diyorsunuz ve buna cesaret edemeyeceğinizi içinizden geçiriyorsunuz. Aslında yine yalnız kalmıyorsunuz. Siz onları bırakınca yerine yenileri gelecek. Kişileri kariyerine ve onların sahip oldukları mevkilerine göre seçiyorsanız, yaşamınızda karmaşıklıklarla yaşamak zorunda kalırsınız. İşte ben bu ortamlarda bulunan insanları kenara ittim. Ne vekil beni ilgilendiriyor, ne Belediye Başkanı, ne de Başbakan hatta bir kurumun müdürü bile beni ilgilendirmiyor. Onlar görevleri için oradalar ve görevlerini icra edecekler.

O mevkilerde ki insanlar sadece mevkide onlara verilen görevlerin sorumluluklarını yerine getirecekleri insanlar olarak düşündüm. Yüksek mevkilerde olması 80 milyon insanın içinde toplasanız 1 milyon insan olsun. 80 milyona bunlar yetemez işte demek oluyor ki 80 milyonda birisiniz. “O” bir milyonda yer almak sizin elinizde demeyeceğim. Tam aksine siz birey olarak yaptığınız her şeyle hayatta kalmaya devam edeceksiniz. Bir süre sonra size hep büyük tepkileri veren insanların sizi kabul etmeye başladığını göreceksiniz. Hayatınız ve zamanınız varsa sonunda daha başarılı bir toplum içinde birey olacaksınız. Fakat başarınızdan dolayı elde ettikleriniz sizi değiştirmesine asla izin vermeyin. Çünkü yaşam biçiminizde ki mutluluklara gölge düşürerek mutsuz olmaya başlayacaksınız.

Yalnız mıyım? Hayır evde yalnız mıyım evet yalnızım bundan huzursuz muyum hayır. Çünkü bu benim için ne ilk yaşadığım ve yaşayacağım bir şey değil. Dünyaya zaten yalnız doğup geldim ve yalnız gideceğim.

Evlendiğinizde eşinizin sizden önce vefat ettiğini düşünün, evlenince ömrünüzün sonuna kadar onunla birlikte yaşayıp aynı anda bu hayata veda etmeyeceksiniz. Ya sen yada o yalnız kalacak. Devamın da yalnızlığını tamamlamak için ya birini seçeceksiniz yada kaldığı yerden hayata devam edeceksiniz.

Önemli olan yaşamın içinde korkuların üzerin gidebilmektir. Korkuların üzerine gitmeye başladığınızda yaşamın sizin için bir renk olacağını göreceksiniz.

Benim için bir çay bahçesinde, bir bardak çay içmek ve kendi başıma oturmak beni rahatsız etmez. Etrafımda kalabalık olmasını gerektirmiyor. Çünkü mutlu olabiliyorum, bununla yalnızlık korkusu ile yaşamak çevrenizde oluşan kalabalıkların size hayatınıza verdiği, tehlikeli korkulardan bazen en güzeli olduğunu anlayacaksınız. Size göre saçma gelen bir düşünce olabilir. Benim söylediklerim ve düşüncelerim. Ama bana göre yaşadığım tecrübeler çerçevesinde benim için mutluluk olabiliyor. Saygılar – Korkularım ve Yalnızlık – Bilecik Dostları Haber

Umit Bayır

6 Şubat 2020 – 14:41

Ümit Bayır
Ümit Bayırhttps://www.bilecikdostlari.com
Şair, Yazar, Bilgisayar Teknisyeni, Bilecik Dostları Haber Sitesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar