16.4 C
Bilecik
27, 7, 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik YaşamKırsal Alanda Terkedilen Köpeklere Bozüyük Belediyesi Yetişti

Kırsal Alanda Terkedilen Köpeklere Bozüyük Belediyesi Yetişti

Kırsal Alanda Terkedilen Köpeklere Belediye Yetişti; Geçtiğimiz günlerde çok sayıda sokak hayvanının Bozüyük Aşağı Armutlu Köyü kırsalına bırakıldığı ihbarını alan Belediyemiz ekipleri, minik dostlarımıza sahip çıktı.

Konu ile ilgili olarak Bozüyük Belediyesi geçici hayvan barınağında basın açıklaması yapan Bozüyük Belediye Başkan Yardımcımız Mahmut Fındık konuşmasında; “Değerli basın mensupları öncelikle hepiniz hoş geldiniz, son günlerde yerel basında can dostlarımız ile ilgili bazı zaman olumlu, bazı zaman olumsuz yazılar görmekteyiz. Yapılanları görmeyen ve gerçeklerden uzak kişiler basında bazı konularda yer almakta. Ben siyasi başkan yardımcısı olmama rağmen, mesleğim gereği 38 yıl veteriner olarak hizmet ettim, bölgemizdeki hayvan popülasyonunu bilen bir insanım ve bu konularla bizzat ilgileniyorum. Bu yönde can dostlarımızla ilgili projelerimiz hızla devam etmekte. En son olarak dün Aşağı Armutlu Köyü mevkiinde baygın halde köpeklerin atıldığı ihbarı geldi.

Sokak Hayvanlarımızın Beslenmesine İlişkin Beslenme Noktaları Şehir Merkezi ve Kırsal Alanlara’da Yerleştiriyoruz.

Biz hemen harekete geçtik ve oradaki hayvanların narkoz etkisi altında olduklarını tespit ettik. Orada kalan 10 kadar hayvanı, barınağımıza aldık ve rehabilitasyona tabi tutuyoruz. Bakımlarını tamamlayacağız ve gerekli tedavilerini yapacağız. Bozüyük Kent Konseyi ve Belediyemiz olarak bu dönem sokak hayvanlarına yönelik, onların beslenmeleri için bir takım projeler yürütüyoruz. Sokak hayvanlarımızın beslenmelerine yönelik aparatları şehir merkezinin yanı sıra Hamidiye Köyü yolu bölgesine, kırsal alanlara da yerleştiriyoruz.

Basın Gruplarında Sokak Hayvanların Beslenmesine İlişkin Haberlerde Faaliyeti Yapan Belediyemizin İsmi Geçmemekte

Basında iki gün önce köpeklerin beslenmesine yönelik bir yazı okudum, bu yazının içinde bu faaliyeti yapan belediyemizin adı geçmiyor. Bu bizleri gerçekten üzdü. Can dostlarımızla ilgili bu konuya katkı sağlamak amacıyla bizlerin gözünden de kaçabilecek hususları, herkes bizimle paylaşabilir.” dedi. Hayvanların kimin tarafından bırakıldığı konusunda da konuşan Başkan Yardımcımız Mahmut Fındık, “Bu hayvanlar bölgemizde bazı komşu ilçelerimizden getiriliyor, hatta bu konuda ceza alan belediyeler var. Veteriner teşkilatı olmayan, yakalama birimleri ve barınakları olmayan belediyeler bunları dışarıdan şirketlere yaptırıyorlar. Bu şirketler tarafından hayvanlar bırakılmış olabilir. Konu ile ilgili Jandarma gerekli çalışmayı yapacaktır” dedi. Basın mensuplarına barınak ve faaliyetler hakkında bilgi veren Başkan Yardımcımız Mahmut Fındık, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kırsal Alanda Terkedilen Köpeklere Belediye YetiştiBilecik Dostları Haber

Kırsal Alanda Terkedilen Köpeklere Belediye Yetişti
Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık, Hayvan Barınağı Ziyaretinde
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ MAKALELER
spot_img

EN POPÜLER

Son Yorumlar