5.8 C
Bilecik
21 Ekim 2021
Ana SayfaBilecik Haberİlk Belediye Meclis Toplantısı Öneri Sunumu

İlk Belediye Meclis Toplantısı Öneri Sunumu

İlk Belediye Meclis Toplantısı Öneri Sunumu; Mecliste dağılan görevlerin kimlere verildiğinden daha çok sunulan önerinin önemini vurgulamayı ve bunu ön plana çıkarmayı tercih ettim.

Bugün Belediye Meclisi’nin ilk toplantısının açılış konuşmasında Başkan Semih Şahin’in meclise sunduğu 2 öneri ”Emlak ve İstimlak Müdürlüğü” ile ”Sosyo- Kültürel Yaşamı Destekleme ve Kalkındırma Komisyonu” kabul edilmiştir.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün görevlerini az çok biliyoruz.

Diğer konu Bilecik İli’ni ilgilendiren önemli bir konudur.Sosyo- Ekonomik Kültürel Yaşamı Destekleme ve Kalkındırma Komisyonu ilimizde yaşayan tüm halkımızı ilgilendirir.

Bu öneri maddesi neleri kapsayacağını düşünecek olursak,

1- Toplumun  sosyal ve kültürel değerlerini dikkate alarak yerel kalkınma modelleri oluşturulması. Bu belirlenen politikaların benimsenmesine katkıda bulunarak yoksullukla mücadele için hedeflerin belirlenmesi gerekmektedir.

2- Dezavantajlı konumdaki gençlere, kadınlara, çocuklara, yaşlılara, engellilere yönelik gelişim programlarının oluşturulması ve tanıtılması. Bu gurupların geliştirilmesinde sosyal psikolojik eğitim ve destek sağlama öncelikle ele alınmalı.

3- Toplumda kadın, genç işsizliğin azaltılması, çocuk işçiliğinin ve sömürüsünün ortadan kaldırılması, kadın ve gençlerin statü ve niteliklerinin yükseltilmesi için çalışmaları da beraberinde getirecek olması.

4- Doğal yaşamın korunması ve sürdürülebilir çevre politikalarının oluşturulması konusunda çalışmalara ağırlık verilmesi öncelik kazanmalıdır.

Bu konuların çok ciddiyet isteyen ve istikrarlı,planlı çalışma getireceği gözden kaçmamalıdır.

Sayın Belediye Başkanı Semih Şahin’in bu konunun sıkı takipçisi olarak halkla bütünleşmede önemini göstermeye çalıştığının gerçeği üzerinde durduğu anlaşılmaktadır.

Bundan sonraki süreçte halka yönelik çalışmalarının Yeni Dönem belediye başkanlığı sürecinde Bilecik için hayırlı olacağını düşünüyorum. İlk Belediye Meclis Toplantısı Öneri Sunumu – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar