11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik Haberİl Müftüsü Akkuş'a ''Vefa ve veda'' gecesi

İl Müftüsü Akkuş’a ”Vefa ve veda” gecesi

İl Müftüsü Akkuş’a ”Vefa ve veda” gecesi; Yaş haddinden emekliye ayrılan Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş için ”Vefa ve veda” yemeği düzenlendi.

Vali Bilal Şentürk, özel bir tesiste düzenlenen veda yemeğinde, İl Müftüsü Akkuş’un gönüllerde ne kadar güzel izler bıraktığını katılımın anlattığını ifade ederek, hayatta başlayıp da bitmeyen hiçbir şeyin olmadığını söyledi. 

Dünyanın baki bir dünya olmadığını, fani bir dünya olduğunu belirten Vali Şentürk, ”Bizim medeniyetimizde o kadar derin manalar var ki o medeniyetimizin ürünü olan kelimelerde derinlik yakalarız. O derinliğin özü de dünyanın faniliği üzerine kuruludur. Her Ayrılık her bitiş bir provadır. İnsan ömrü de bir gün bitecek. O nedenle insan da, yaratılış gayesine uygun yaşamalıdır ki giderken geriye dönüp ”Ah keşke” deme noktasına düşmesin. Onun için yaşarken anı doğru değerlendirmek ve hakkını vermek esas olmalıdır. Hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmeliyiz. Yaş haddinden emekliye ayrılan İl Müftümüzün bundan sonraki hayatında da ailesiyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk içinde yaşamasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Müftü Akkuş ise 37 yıllık hizmet hayatının unutamayacağı yaklaşık 7 yılını Bilecik’te geçirdiğini anlatarak, ”Mesleğimiz, bizim için hem dünyamıza hem de ahiretimize cenabı hakkın özel olarak bize tahsis etmiş olduğu özel bir şereftir ve onurdur. Görevimiz var, ama biz gönül insanıyız. Gönüllere dokunma gayreti içerisinde olmalıyız. Biz hem devletin memurlarıyız hem de Allah-u tealanın memurlarıyız. Bugüne kadar bu sorumluluğun ağırlığını hissettim, ağırlığını taşıdım ve halen de taşıyorum.”  dedi. 

Konuşmaların ardından Vali Şentürk, İl Müftüsü Akkuş’a başarı belgesi verirken katılımcılar tarafından da çeşitli hediyeler verildi. 

Programa, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Vali Yardımcıları Akın Yılmaz, Mehmet Taşdöğen ve Burhan Terzioğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Afyonkarahisar, Bursa, Eskişehir ve Yalova İl Müftüleri, daire müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve müftülük personeli katıldı. İl Müftüsü Akkuş’a ”Vefa ve veda” gecesi – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar