24.4 C
Bilecik
27 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik Haberİl Göç Kurulu toplantısı yapıldı

İl Göç Kurulu toplantısı yapıldı

İl Göç Kurulu toplantısı yapıldı; Vali Bilal Şentürk başkanlığında ”İl Göç Kurulu” toplantısı yapıldı. 

Valilik Toplantı Salonunda, İl Göç İdaresi Müdürü Hüseyin San’ın, 2019 yılı içerisinde yapılan ”Uyum” faaliyetleri hakkında sunum yapmasının ardından Müftülük, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı tarafından uyuma yönelik faaliyetler konusunda bilgi verildi. 

Toplantıda, 2020 yılında ”uyum” konusunda, ”Kardeş aile” faaliyetlerinin geliştirilerek devam ettirilmesine; yabancı öğrencilerle etkinlikler düzenlenmesine, yabancıların çalışma esaslarına yönelik bilgilendirme yapılmasına karar verildi.         

Alınan kararlar ve değerlendirmelerin ardından Vali Şentürk; İlimizde misafir olarak bulunan sığınmacı veya göçmenler ile ilgili sosyal uyuma yönelik faaliyetleri teşvik etmek; bu konularda karşılaşılan sorunları tespit etmek, çözüm önerileri getirmek, bunun yanında toplumun yanlış bildiği konuları da doğru bilgilendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. İl genelinde sığınmacı ve göçmenlerin topluma uyumu anlamında bir sorun yaşanmadığını ifade eden Vali Şentürk; ”İlimizde misafir olarak kabul ettiğimiz yabancılarla ilgili emniyetten asayişe, sağlıktan eğitime kadar farklı kurumlardan değişik konularda yürütülmesi gereken faaliyetler, alınması gereken kararlar oluyor. Toplumda  bize yansıyan olumsuzluklar varsa onların çözüm yollarını değerlendirmeliyiz. Bizlere sığınan insanların da bizden beklentileri var, onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yabancıların toplumla uyumu konusunda gerekli katkıyı vermeliyiz. Türk milleti olarak zorda kalan insanlara yardım etmeyi her zaman öncelikli görev olarak kabul ediyoruz.” dedi. İl Göç Kurulu toplantısı yapıldı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar