10.7 C
Bilecik
24 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik Haberİdareciler Günü Kutlandı

İdareciler Günü Kutlandı

İdareciler Günü Kutlandı; Vali Bilal Şentürk, mülki idare amirleriyle ”10 Ocak İdareciler Günü” nedeniyle bir araya geldi.

Vali Şentürk, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Sosyal Tesislerinde, Bilecik’te görev yapan Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal’ın katıldığı yemekte, ülkesine ve milletine hizmet etme bilinci ile çalışan mülki idare amirlerinin, devletin en köklü ve önemli yapı taşlarından biri olduğunu söyledi. 

Mülki idare amirlerinin günlerini kutlayarak, çalışmalarında kolaylıklar dileyen Vali Şentürk, şunları ifade etti:

”Sorumluluğu olan görevler açısından tabandan yetişip gelmesinin avantajları var. Mülki İdare Amirleri kurumlardan sorumlu oldukları için bulundukları yerde her konuyla ilgili bilgi sahibi olabiliyorlar. Biz idareciler, görev yaptığı yere faydalı olabilmek için var gücüyle çalışan insanlarız. İlk gün başladığımız gibi bugünde aynı heyecanla, şevkimizi koruyarak görevimizi yerine getiriyoruz. Görevimizin zorlukları var ama vatan millet aşkıyla, azim ve kararlılıkla milletimize hizmet yolunda koşuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız görev, toplum tarafından karşılığı olan bir iş. İnsanların gönüllerinde güzel izler bırakırsınız. Mensubu olmaktan gurur duyduğum idarecilik mesleğinin, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle halen fedakarca çalışan veya emekli olmuş, tüm Mülki İdare Amirlerimizin gününü kutluyorum. Başta Şehit Kaymakam Muhammet Safitürk kardeşim olmak üzere hayatını kaybetmiş idarecilerimizi rahmetle anıyorum.” 

Vali Şentürk, Rize Fındıklı Kaymakamlığına atanan Gölpazarı Kaymakamı İbrahim Güneş’e de, yeni görevinde başarılar diledi. İdareciler Günü Kutlandı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar