10.4 C
Bilecik
17 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik Haberİçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Bilecik'e Geldi

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Bilecik’e Geldi

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Bilecik’e Geldi; İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES 2) kapsamında yapılacak toplantı için Bilecik’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, “Başta emniyet, asayiş olayları olmak üzere terörle mücadele, trafik, uyuşturucu, göç, afet ve acil durumlar gibi, vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren, onların günlük hayatına doğrudan dokunan önemli bir faaliyet alanımız var. ” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, ”İZDES 2” toplantı öncesi Bilecik Valiliğini ziyaret etti. Vali Bilal Şentürk ile Vali Yardımcıları ve İçişleri Bakanlığına bağlı Kurum Müdürleri tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Çataklı, Valilik Şeref defterini imzaladı. 

Vali Şentürk, Bakan Yardımcısı Çataklı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Valilik makamında bir süre görüştü. 

Bakan Yardımcısı Çataklı daha sonra Vali Şentürk ve İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinin Daire Başkanlarından oluşan heyet ile birlikte İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’da, emniyet-asayişten trafiğe, uyuşturucudan nüfusa, göçten AFAD’a çalışmalarla ilgili İçişleri Bakanlığına bağlı Kurum Müdürleriyle bir çalışma gerçekleştirdi.

Toplantının ardından İçişleri Bakanlığının gerçekleştirdiği faaliyetlerini basın mensuplarıyla paylaşan Bakan Yardımcısı Çataklı, İZDES kapsamında illere ziyaretlere gittiklerini ve sorun, istek ve tedbirleri yerinde incelediklerini ifade etti. 

“Başta emniyet, asayiş olayları olmak üzere terörle mücadele; trafik, uyuşturucu, göç, afet ve acil durumlar gibi, vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren; onların günlük hayatına doğrudan dokunan önemli bir faaliyet alanımız var.” ifadesinde bulunan Bakan Yardımcısı Çataklı, şunları kaydetti:

“Bu alanda Bakanlık olarak yoğun bir çaba, gayret içerisindeyiz. Yürüttüğümüz bu hizmetleri olabildiğince hızlı, verimli, etkili, vatandaşın da katılımını sağlayarak yürütmek gibi temel amacımız da var. Hizmetlerin yürütülmesiyle ilgili, illerimizdeki durumu bir gözetmek, gerek Ankara’dan illerimize yönelik mesajları yerinde iletmek; mahallindeki arkadaşlarımızın görüş ve düşüncelerini doğrudan, yüz yüze almak, varsa onların iyi uygulama örneklerini tespit ederek ülke çapında yayılmasını sağlamak; alınması gereken ilave tedbirler varsa onları mahallinde değerlendirmek üzere bir İzleme ve Değerlendirme Sistemi’miz var. Birinci aşamada tüm illerimizi tamamlamıştık, bu yıl da ikinci aşamasına başlamıştık.”

İkinci aşamadaki sistem çalışmasını anlatan Bakan Yardımcısı Çataklı, merkez birimlerinden heyetle illeri ziyaret ettiğini belirtti. 

Ziyaret kapsamında birinci gün ilgili birimlerle değerlendirme yapıldığını belirten Bakan Yardımcısı Çataklı; ikinci gün de toplu bir değerlendirme ve STK temsilcileriyle toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Bakan Yardımcısı Çataklı, “Amacımız yaptığımız çalışmaların mahalline nasıl yansıdığı; ilave nasıl bir tedbir almamız gerektiği, var mı bir aksaklığımız eksikliğimiz, vatandaşımız bunu nasıl değerlendiriyor; biraz empati yaparak, biz konuşarak değil, onları dinleyerek bir değerlendirme yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu. 

Bakan Yardımcısı Çataklı, STK’lılarla yaptığı toplantıdan sonra Vali Şentürk ile birlikte 1976 yılında; İstanbul’da şehit olan Jandarma Komando Er Hasan Bayır’ın ailesini ziyaretinin ardından; Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret ederek; Alp kıyafetleriyle “saygı nöbeti” tutan askerlerin seremoniyle gerçekleştirdiği nöbet değişimini izledi ve Şeyh Edebali Türbesini ziyaret etti. İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Bilecik’e Geldi – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar