16.4 C
Bilecik
24 Eylül 2021
Ana SayfaKöşe YazarlarıHaksızlık–Zulüm Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır

Haksızlık–Zulüm Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır

Bilecik Dostları Köşe Yazarları

Haksızlık–Zulüm Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır; Birlikte başaracağız diye diye hep birlikte batırdık canım memleketimizi. Ne yani gördüğümüz yanlışı, hatayı söylemeyelim mi üç maymunu oynayalım. Ben yaptım oldu mantığıyla nereye kadar gidecek? “Müslüman feraset sahibidir. Müslümanın ferasetinden korkun!!!” hadis-i şerifi gereği sürekli sorgulamak, araştırmak, öğrenmekle mükellef değil miyiz? Gelen hizmet yerli yerindeyse kim ne diyebilir saygıyla şapka çıkarır yiğidin hakkını yiğide teslim ederiz. Kim bu memlekete paslı bir çivi çakıyorsa başımızın tacıdır. Ancak yapılan hizmeti bir LÜTUF gibi sunup alın işte bununla yetinin buldunuz da beyenmiyorsunuz daha ne istiyorsunuz modunda olunursa ne etik ne de yakışık alır. Çünkü herkes hizmet için geldiğini beyan etmekte sonrasında olayın rengi ve şekli değişmektedir.

1-) Yeni yapılan BELEDİYE KÜLTÜR SİTESİ bir yılını doldurmadan çatısı neden uçar? Duvarlarında çatlaklar neden oluşur? Yeniden çatı yapılması kaç ay sürdü? Ne kadar ek maliyet oldu? Yapan müteahhit kaç çalışan ve esnafa borç taktı? Giden paralar kimin parası ?

2-) Belediyenin Vizyon projesi olan çarşı meydanında ki TİCARET KÜLTÜR MERKEZİ fevkaladenin fevkinde!!! Yapım aşamasında wc ve depoları bile dükkan gösteren kim? 5 katlı binaları yıkıp yerine 2 kat binayı diken kim? Zemin etüdünü yaptıran kim? 6 ay kayaya ve su kuyusuna saplanan kim? Kot farkını dükkan yüksekliğini görmeyen müdahale etmeyen kim? Bunları haber yapacağımızı öğrenince ticaret merkezinin bir tarafına istinat duvarı çektiren kim? (Mamafih ilk hızlı yağışta otoparkı sular altında)Bunları haber yapacağımız gazetecilere müdahale eden “ belediye başkanı Muzaffer Yalçın’a sormadan olmaz, onun olurunu almamız lazım aramızı bozamayız diyen gazeteci kim? Bunların gazeteci – iş ahlakı etik değerleri nasıldır? Kendilerini vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. (Merek eden olursa gazeteci isimleri bende saklıdır yüzleşebiliriz) İnşaatçı memleketi dediğimiz PAZARYERİ’nde hiç mi usta işten anlayan yok? Bir ALLAH ‘ın kulu gez-göz-arpacık yapmaz mı? Yandaki binadan 50cm aşağıda kot farkı malum zemin dükkan yüksekliği 2mt? İnanmazsanız gidin ölçün bakın. Halep ordaysa arşın burada!!!

3-) Yeni sağlık meslek lisesi şehir merkezinde onca müsait ve hazineye ait yer varken neden şehir dışına yolu izi suyu elektriği doğal gazı hasılı kelam alt-üst yapısı olmayan gözden de gönülden de ırak bir yere yüksek bedelle tarla satın alınarak yapılır? Söylentiye göre hak edişi alıp kaçan müteahit ve yarım kalan inşaatın akibeti nedir?

4-) Ahı dağının yolu ne alemde? Kaya kaya yol oturur sonrasında sıcak asfaltı dökersin ömürlük olur fikrinde misiniz? Bu yol için soruşturma geçiren bürokratların durumu nedir?

5-) Yeni yapılan mezarlık duvarını altı ay sonra yıktırıp bir metre geriye çektiren kim? Abi güneşin altında bir ay uğraştım emeğime yazık diye serzenişte bulunan insanın feryadına kulak tıkayan kim?

6-)Ambulans yolu yapıyorum deyip te kendi kapısına yol yapan kim? Ambulans yolu hastaneye kadar gitmez mi? Yapılan bu yoldan bir defacık da olsa ambulans geçmiş midir?

7-) Eski sağlık ocağının çatısı kime sorulup değiştirilmiş akabinde neden kaderine terk edilmiştir? Buraya harcanan paralar neden heder edilmiştir? Hiç mi vicdanınız sızlamaz. Müflis mirasyedi gibi tüyü bitmemiş yetimin hakkını har vurup harman savuran kim?

😎 Sebze birliğini kapatın!!! diyerek kapattıran sahip çıkmayan kim?

9-) Pazaryeri’nde ki 5 katlı Telekom binasına çürük raporu alıp yıktıran yerine iki katlı bina yaptıran kim? Pazaryeri hükümet konağı içinde aynı yolu izleyen ancak güçlendirme alan kim? Binaya onca bakım- onarım, asansör yaptıran ve tüm bunların sonunda hükümet konağının yıkılmasını , yerine yeşil alan talep eden kim?

10-)İlçe nüfusunu ikiye katlama sözünü veren ancak göreve geldiğinde 7100 olan nüfusu 6617 ye düşüren kim?

11-) En az 8 fabrika getireceğim diyen kim? Hala sır olan kimsenin bilmediği bu fabrikaların nerede?

12-) İlçede okullar ( PİO-Ticaret Lisesi-Sağlık Meslek Lisesi …) bir bir kapatılırken sesi çıkmayan kim?

13-) 120 konutluk proje sunup 27 konutta sayan kim? Dağ gibi sorunları olan bu konutlara müdahale edip çözüm üretmeyen kim?

14-) Görev süresi içerisinde çok büyük müjde olarak verilen, hayvan üreticilerine öncülük yapılarak çok yüksek fiyata alınan büyükbaş hayvanlardan edilen zararı görmezden gelen, iflas eden üreticileri kaderine terk eden kim?

Görüldüğü gibi listemiz ve sorularımız uzayıp gidecek.Siz değerli kamuoyunu fazla yormadan bıktırmadan usandırmadan ara verelim. Özellikle sayın Cumhur başkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN beyefendinin sıklıkla kullandığı; “Haksızlık – zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır!!!” kelam-ı kibar olan cümlesi gereği; ( hadis-i şerif olarak söylense de hadis olduğu kaynağına ulaşılamamıştır) Aklımızın yettiği, elimizin erdiği, dilimizin söylediği kadar hakkı, hakikati söylemeye, doğruyu savunmaya, yanlışın karşısında durmaya devam edeceğiz. – Bilecik Dostları Haber

SAYGILARIMLA….
İBRAHİM TORUN
Haksızlık–Zulüm Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır

İbrahim TORUN
İbrahim TORUNhttps://www.bilecikdostlari.com/author/ibrahimtorun/
Bilecik Dostları Köşe Yazarı; Her insan ayrı bir dünya demektir. Yeni ufuklara yelken açmak, yeni dünyalar tanımak için makalelerde buluşalım.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar