24.4 C
Bilecik
27 Eylül 2021
Ana SayfaÖne Çıkan HaberGeçilmeyen Cephe Metristepeye Yürüyoruz

Geçilmeyen Cephe Metristepeye Yürüyoruz

“12. GELENEKSEL METRİSTEPE ZAFER VE ŞEHİTLERİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ” 5 OCAK’TA YAPILACAK

Geçilmeyen Cephe Metristepeye Yürüyoruz; Bozüyük’te İnönü savaşlarının 99. yılı anısına gerçekleştirilecek olan Geleneksel Metristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü 5 Ocak 2020 Pazar günü yapılacak.  

5 Ocak 2020 Pazar günü İnönü savaşlarının 99. yılı anısına gerçekleştirilecek olan Geleneksel Metristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü’nün yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Her yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve bu yıl da 12.’si düzenlenecek olan etkinlikte vatandaşların rahat bir yürüyüş gerçekleştirilebilmesi için AKUT Bozüyük Ekibi Ekip Lideri Muharrem Öz bazı önemli uyarılarda bulundu. Ekip lideri Muharrem Öz “Yürüyüş esnasında mümkün olduğunca ince ve kat kat giyinmelisiniz. Molalarda ve tören esnasında sıkı giyinmeli ve olabildiğince kuru kalınmalıdır. Bileği koruyan bir spor ayakkabı ya da bot ile yürümelisiniz. Rugan ya da topuklu ayakkabıyı asla tercih etmeyiniz. Başı ve boynunuzu sıcak tutacak bere, buff vb. bulundurmalısınız. Kar ihtimaline karşı tozluk bulundurmalısınız. Sıcak su, çay, kahve, çabuk çorba ve enerji verecek atıştırmalıklar konforlu bir yürüyüş geçirmeniz için oldukça önemlidir. Yürüyüşe uygun bir sırt çantanız olmalıdır. Elinizde bir şeyler taşımamaya özen göstermelisiniz” dedi.

Geleneksel Metristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü için 5 Ocak 2020 Pazar günü sabah saat 09.30’da Ziraat Bankası ve AKUT operasyon binası önünde toplanılacak. Buradan araçlarla Düzdağ Köyü yolu üzerinde Nanedere mevkiine gidilerek toplu halde yürüyüşe başlanacak. Yürüyüşe Bozüyüklülerin yanı sıra şehir dışından gelen sporcular ile birlikte çevre illerden ve il genelinden de çok sayıda katılımcının olması bekleniyor. Metristepe’ye kadar sürecek 8 kilometrelik yürüyüşün ardından katılımcılara sıcak çorba ikramında bulunulacak. Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde okunacak İstiklal Marşının ardından program şehitlerimiz için dua edilmesi ile sona erecek. Geçilmeyen Cephe Metristepeye Yürüyoruz – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar