10.4 C
Bilecik
17 Eylül 2021
Ana Sayfaİlçe HaberEn Ucuz Pazar Osmaneli Cuma Pazarı

En Ucuz Pazar Osmaneli Cuma Pazarı

En Ucuz Pazar Osmaneli Cuma Pazarı; Osmaneli Cuma Pazarı Osmaneli Belediyesi olarak sağladığımız olanaklarla ilimizin en büyük pazarı oldu. Yerel pazarcılarımızın yanında cevre il ve ilçelerden bir çok satıcı ve çiftçi ürününü pazarımızda oluşturduğumuz rekabet ortamı içinde satabiliyor. Rekabetin yoğunluğu fiyatlara olumlu yansıyınca Cuma Pazarımıza ilçemiz dışından da yoğun ilgi oluştu.

Bilecik ilinin en büyük ve en ucuz pazarı Cuma Pazarımız olurken ufakta olsa bazı iyileştirmemiz gereken konularda oluyor. En büyük sıkıntımız yeni açtığımız ve tüm araçları alabilecek kapasiteye sahip oto park yapmış olmamıza rağmen bazı kardeşlerimiz neredeyse pazarın içine otomobilleriyle girecek kadar yakına park etmek istiyorlar. Araç sahipleri yeni açtığımız oto parkı kullansa hiç de park sorun yaşanmayacak. Umut ediyoruz ki yakın dönemde bunu da sağlayabileceğiz.

Osmaneli (Lefke) de pazarın ilk bilinen yeri Tarihi Lefke Çarşısıdır. Anadolu Selçuklular döneminde ise pazarın, Medrese yanındaki alanda kurulurmuş olduğu ifade edilmektedir. Medrese ve Medrese camii nerde derseniz Camii Cedit Mahallemizdeki Yeni Cami, Park ve çevresi olarak tanımlayabiliriz. Pazarın devamı da Tarihi Lefke Çarşımızın Rüstem Paşa Camiine doğru uzanan kısmında olduğu bilinmektedir. 1967-1968 yılları arasında rahmetli Belediye Başkanımız Necati Öztürk döneminde çarşı bugünkü alanın yakınına taşınmıştır. Eski Belediye Başkanlarımızdan Bahattin Bulut Döneminde ise kapalı pazar yapılarak Cuma Pazarı bugünkü yerine geçmiştir. Görüldüğü gibi Cuma Pazarı çok eskilere dayanmaktadır.

Cuma Pazarı ile ilgili projemiz ise; Allah nasip ederse bugün bulunduğu alanda altı araçlar için 6.000 m2 lik otopark, üstü iki kat pazar olarak planlamaktayız. Hedefimiz TOKİ ile bu projeyi gerçekleştirmektir. Bu projeyi hayata geçirdiğimizde pazara gelen bir kişi, aracını otoparka bırakıp asansörle üst iki katta alışverişini aynı marketlerde olduğu gibi küçük market sepetleriyle yapabilecektir. Artık Osmaneli’nin tartışılmayacak merkezi Belediyemiz, Kaymakamlığımız, pazaryerimiz, TOKİ alanının olduğu alan olacaktır. En Ucuz Pazar Osmaneli Cuma Pazarı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar