24.4 C
Bilecik
27 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberEn güzel pasta için yarıştılar

En güzel pasta için yarıştılar

En güzel pasta için yarıştılar; Etno Federasyonunun İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirdiği; Kim demiş ki yapamayız projesi kapsamında Bilecikli özel çocuklar “En güzel pasta” için yarıştı.

Proje Koordinatörü Sevcan Akıncı eşliğinde, Bilecik Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören öğrenciler; öğretmenler ve gönüllü Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri ile gençlik merkezi liderleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirerek, en iyi pastayı yapmak için yarıştı. 

Vali Bilal Şentürk’ün eşi Münevver Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik; Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Neslihan Leblebicioğlu’nun da katıldığı etkinlikte, özel gereksinimli çocuklar, pasta yaparak hem eğlendi hem de öğrendi.

En güzel pasta için yarıştılar

Pasta yaparken gözlerindeki mutlulukları gözlenirken, diledikleri biçimde kendi tasarımlarıyla şekil verdikleri pastalar, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Pasta yapmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, keyifli saatler geçirdi. 

Öğrencilerin mutluluklarına ortak olan ve birlikte pasta yapan Münevver Şentürk, ”Hepsi birbirinden güzel yüzlü melekler. Birlikte keyifli saatler geçirdik. Pasta yapmak kolay değilmiş ama güzel bir etkinlik oldu ve çok eğlendik. Özel çocuklarla öğretmenler ve katılımcılar el ele vererek engelleri bugün de aştılar. Özel eğitim gerektiren çocuklarımızın; eğitimlerinin sağlanması, kendilerine yetecek kadar temel beceri ve alışkanlıklar kazandırmak ve yaşama gücü vermek, bizlere düşen görevlerden biridir. Meslek alanlarını tanıtmak ve hayata dahil olmalarını sağlamalıyız.” dedi.

En güzel pasta için yarıştılar

Gençlik Merkezi Müdürlüğü Psikologu Yasemin Tekin, ”Kim demiş ki yapamayız” projesinin; çocukların kendilerine olan özgüvenlerini, kendilerine karşı olan iletişimlerinin daha artmasına katkı sağladığını belirtti. Bu tür etkinliklerin çocukların sosyalleşmesi bakımından ve iletişim kurmaları açısından önemli olduğunu ifade etti. – “En güzel pasta” için yarıştılar – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar