23.7 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana Sayfaİlçe HaberBozüyükBozüyük Belediyesi'nde Tiyatro Seçmeleri

Bozüyük Belediyesi’nde Tiyatro Seçmeleri

Bozüyük Belediyesi'nde Tiyatro Seçmeleri

Bozüyük Belediyesi’nin sanata olan önemi çok sıklıkla gündeme gelmektedir. Sanatın ışığında yetişmek isteyen, sanata gönül veren gençlerimizi; Bozüyük Belediyesinin halkı için elindeki en iyi imkanlarını kullandığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Bozüyük Belediyesi Tiyatro’ya gönül veren 17 yaşından, 35 yaşa kadar seçmeler yaptı.

Bozüyük Belediyesi’nde Tiyatro Seçmeleri; Bozüyük Belediyesi 2021 sezonu için yapılacak oyuncu seçmeleri belediyemiz Metristepe Kültür Merkezi’nde pandemi kurallarına uygun olarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterilerek yapıldı.

17-35 yaş aralığında sanata ilgi duyan gençlerin başvuru yaptığı Bozüyük Belediye Tiyatrosu seçmelerine katılan adaylar sınav salonuna tek tek alınarak performanslarını sergilediler.

Yapılan sahne sınavını başarı ile tamamlayan adaylar Bozüyük Belediye Tiyatrosu öğrencisi olmaya ve 2 yıl boyunca ücretsiz tiyatro eğitimi almaya hak kazandı.

Belediyemiz eğitmenleri Kıvanç Pehlivanoğlu, İlknur Nazlı ve Özgür Yamacı gibi deneyimli eğitmen kadrosu eşliğinde verilecek eğitim sürecinde, Sahne ve Oyuculuk; Geleneksel Türk Tiyatrosu; Çocuk Tiyatrosu; Ses ve Konuşma; Şan; Dans; Doğaçlama gibi uygulama derslerinin yanı sıra, Yönetmenlik; Dünya Tiyatro Tarihi; Türk Tiyatro Tarihi; Oyun Yazarlığı ve Dramaturji gibi kuramsal dersler verilecek. Ayrıca eğitim süreci boyunca, çeşitli branşlarda atölye çalışmaları ve Workshoplar ile eğitimler desteklenecek.

Bozüyük Belediye Tiyatrosu seçmelerini kazanan öğrencilerimizin listesi ileriki günlerde belediyemiz sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. Bozüyük Belediyesi’nde Tiyatro SeçmeleriBilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar