23.7 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana Sayfaİlçe HaberBozüyükBozüyük Belediyesi Halk Konserine Yoğun İlgi

Bozüyük Belediyesi Halk Konserine Yoğun İlgi

Bozüyük Belediyesi Halk Konserine Yoğun İlgi; Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından düzenlenen “Solistler Geçidi” adlı konser programı Bozüyüklü sanat severler tarafından yoğun ilgi gördü.

Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde salon sanat severlerle dolup taşarken; yaklaşık olarak 2 saat süren konserde Türk Halk Müziğinin en güzel örnekleri seslendirildi. Konsere; İlçe Garnizon Komutanı Yzbş. Murat Günhan, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları; Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu ve eşleri katıldı.

Saz ekibi ile birlikte 51 kişilik bir toplulukla çalışmalarını sürdüren Koro Şefi ve Bağlama eğitmeni Mehmet Uysal yönetimindeki koro söylediği türkülerle salondakilere unutulmaz bir akşam yaşatırken; seslendirilen solo türkülerde salondakilere bazen duygu dolu anlar yaşattı, bazen de alkışlarla türkülere eşlik ettirdi.

Program sonunda koroda bulunanlara ve müzisyenlere teşekkür eden Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; önümüzdeki aylarda Mehmet Uysal ve Murat Küçük yönetimindeki Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği konserleri ile sanat severlerle buluşmaya devam edeceklerini belirtti.

Tüm koro üyelerine çiçek takdim edilirken; Başkan Bakkalcıoğlu konseri düzenleyen Şef Mehmet Uysal ve programın sunucusu Mete Ayaz’a anı seramiği takdim etti. Bozüyük Belediyesi Halk Konserine Yoğun İlgi – Bilecik Dostları Haber

Program sonunda koroda bulunanlara ve müzisyenlere teşekkür eden Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; önümüzdeki aylarda Mehmet Uysal; Murat Küçük yönetimindeki Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği konserleri ile sanat severlerle buluşmaya devam edeceklerini belirtti.

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar