19.8 C
Bilecik
26 Eylül 2021
Ana Sayfaİlçe HaberBozüyük11 Milyon Ağaç Fidanı Toprakla Buluştu

11 Milyon Ağaç Fidanı Toprakla Buluştu

11 Milyon Ağaç Fidanı Toprakla Buluştu; Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ağaçlandırma kampanyası ile 81 ilde 11 milyon ağaç fidanı 11.11.2019 tarihinde toprakla buluştu.

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılmasını sağlamak  amacı ile başlatılan ağaçlandırma kampanyası Bozüyük’te de büyük karşılık buldu.

81 İlde başlatılan eş zamanlı kampanya kapsamında Bozüyük Küme Evler Karayolları arkasında bulunan araziye sedir fidanları dikildi. Düzenlenen etkinliğe Bozüyük İlçe Kaymakamı Hasan Yaman; Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni; Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu adına Başkan Vekili İlter Kalkan; Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Sağıroğlu ve Mehmet Ali Karasu, Bozüyük İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay; Orman Genel Müdürlüğü, Bozüyük Belediyesi ve Adalet Bakanlığı personeli katıldı. Ağaçlandırma etkinliğinde fidanları toprakla buluşturan protokol üyeleri ardından emeği geçen herkese teşekkür ederek; ülkemizdeki ağaç popülasyonunun önemine değindiler. – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar