11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik'te Peygamberimiz ve aile konferansı

Bilecik’te Peygamberimiz ve aile konferansı

Bilecik’te Peygamberimiz ve aile konferansı; Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla İl Müftülüğünce Peygamberimiz ve aile’ konulu konferans düzenlendi. İlahiyatçı Prof. Dr. M. Cevat Akşit, Atatürk Spor Salonundaki konferansta, Kur’an-ı Kerime inanılmazsa mümin olunamayacağını, imanın bütün olduğunu ve parçalanamayacağını ifade ederek, Türk milletinin 926 yılında Müslüman olduğunu söyledi.

Peygamlerler ve Aile Konferansı

Türklerin örfleriyle, adetleriyle ve karakterleriyle islamın birçok hükmünde birleştiğini anlatan Akşit, şunları kaydetti: 

Peygamberimiz ve Aile konulu konferansta ”Toplumun çekirdeği ailedir. Ailede güzel geçim Allah’ın en sevdiğidir. Peygamber sevgisini unutmayalım. İslam, insan nizamının, düzeninin kıyamete kadar devam etmesi için gereklidir. Kainat nizamının devamı, insan nizamına bağlıdır. Allah, insan neslinin devamı içinde tek yol kabul etmiş, evlenmek. Evlenme çağına gelen uygun adamlarınızı evlendirin. Aile yuvası kurulmasını Cenab-ı Allah emrediyor. Peygamberler ve Aile Konferansında, Çocuk sesi olan yere melekler gelir, bereket gelir. Çocuklarınıza kötü örnek olmayın.”  Vali Bilal Şentürk de millet ve devlet olarak, daha güçlü olabilmek için temel çekirdeğin aile olduğunu söyledi.  

Vali Şentürk ve İl Müftüsü Necati Akkuş, Prof. Dr. Akşit’e, konferansından dolayı teşekkür ederek, çeşitli hediyeler verdi. Bilecik’te Peygamberimiz ve aile konferansı;Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar