10.4 C
Bilecik
17 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik EğitimBilecikte Özel gereksinimli çocuklar yüzme öğreniyor

Bilecikte Özel gereksinimli çocuklar yüzme öğreniyor

Bilecikte Özel gereksinimli çocuklar yüzme öğreniyor; Bilecik Valiliği, Belediye ve Şeyh Edebali Üniversitesi ile İl Müdürlüklerinin ortaklığında yürütülen ”Yüz Yüze” projesiyle özel gereksinimli çocuklar, haftada iki gün yüzme eğitimi alıyor. 

Vali Bilal Şentürk, Belediye Başkanı Semih Şahin, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ve projede ortaklığı bulunan İl Müdürleri ile birlikte yüzme havuzunda eğitim alan çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Dr. Raif Zileli’den proje hakkında bilgi alan ve havuzda uzman antrenörlerin yanı sıra gönüllü üniversite öğrencileri tarafından verilen eğitimleri izleyen Vali Şentürk, çocukların aileleriyle de bir süre sohbet etti. 

Bilecik’teki kurumların ”engelsizlik” konusunda bir araya geldiğini belirteren Vali Şentürk, şunları kaydetti:

Çocukların gelişiminde yüzme sporu etkili. Bilecik’teki çok sayıdaki kurumumuzun imkan ve kabiliyetlerini birleştirerek, uzman personellerle özel eğitime gereksinim duyan ve ilçelerimizden de gelen 36 çocuğumuz yüzme eğitimi alıyor. Üniversite öğrencilerimizin de bire bir katkılarıyla, çocuklarımızın hareket kabiliyetini artıracağı güzel bir proje hayata geçiriyoruz. Velilerimize de psikologlarımız ve sosyal danışmanlarımız özel destek veriyor. Velilerimiz, çocuklarıyla yüzme havuzuna geliyorlar. Burada çocukların hem fiziksel hem de zihinsel kapasitelerini geliştirmeye ve artırmaya çalışıyoruz. Onları, daha fazla sosyal hayatın içine katmaya çalışıyoruz. Kişisel gelişimlerine ciddi katkı sağlanıyor. Çocuklarımız, sosyalleşiyorlar.” dedi.

Vali Şentürk daha sonra çocuklarla ve beraberindekilerle birlikte pasta kesti. Bilecikte Özel gereksinimli çocuklar yüzme öğreniyor – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar