24.4 C
Bilecik
27 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik'te Kayaların içerisinden akan doğa harikası şelaleler

Bilecik’te Kayaların içerisinden akan doğa harikası şelaleler

Vali Bilal Şentürk, beraberindekilerle Bilecik’in tarihini, farklı noktalarındaki doğal yürüyüş parkurlarını ve bitki örtülerinin doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak, hem turizme katmak hem de değer olarak bölge insanın da farkındalığını geliştirmek amacıyla doğa yürüyüşlerine ve incelemelerine devam ediyor.

Bilecik’te Kayaların içerisinden akan doğa harikası şelaleler; Vali Bilal Şentürk, İnhisar Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, 2. Jandarma Eğtitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu ve İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez ile beraberindekilerle birlikte doğa yürüyüşü sırasında doğal güzelliklere sahip Yenipazar ile İnhisar ilçeleri arasındaki Harmanköy girişinde bulunan Tabiat Parkı Harmankaya Kanyonunun dış görünüşünü izleme ve inceleme amacıyla yaklaşık 5 kilometre yürüdü.

Burada yapılan incelemenin ardından Harmanköy’de köy muhtarı Metin Doruk ve köylülerle bir araya gelen Vali Şentürk ve beraberindekiler, bir süre sohbet ettikten sonra Abdullah Mihalgazi ve Hatip Dede Türbelerine ziyarette bulunarak, dua etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürlüğünce yapılan Harmanköy terasında da incelemede bulunan Vali Şentürk; beraberindekilerle birlikte Çaldoruğu mevkisinden sarp kayalıkların yer aldığı zorlu geçiş güzergahların bulunduğu parkurda yaklaşık 7 kilometrelik yürüyüşün ardından yöre halkı tarafından ”Koyunlu hamamı” olarak bilinen kayalıkların arasından dökülen şelaleler mevkisine geldi.  

Vadi arasındaki şelale ile doğa manzarasını izleme fırsatı bulan ve 29 derecedeki suyun çıkış kaynağı hakkında; Koyunlu köyü muhtarı Gürol Emir’den bilgi alan Vali Şentürk, ”Bilecik doğal güzellikleriyle görülmeye değer bir ilimiz.

Hafta sonlarında güzelliklerimizi tanımak ve tanıtmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Harmankaya kanyonunu kuş bakışı izleme fırsatı bulduk. Son derece büyüleyici doğal güzellikler var. Bu güzellikleri yaşamayı ve görmeyi tavsiye ediyoruz. Zorlu bir parkurun ardından Koyunlu hamamı olarak bilinen şelalenin güzelliğine şahit olduk. Bölgede kayalıkların arasından akan 8 kaynak bulunuyor. Kayaların ve kanyonun içerisinde yer alan bir doğa harikası burası. Buraya ulaşmak zor ama gelip görmeye değer bir yer.” dedi.

Yürüyüşlerini Çakırlar deresinden devam ettirerek Koyunlu köyünde tamamlayan Vali Şentürk; burada bir araya gelen köylü kadınlarla ve 86 yaşındaki bir amcayı  evinde ziyaret ederek, sohbet etti. Bilecik’te Kayaların içerisinden akan doğa harikası şelaleler – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar