Sevgili sporseverler

Bilecik’te Amatör futbol ve haftanın değerlendirmesi; Öncelikle Cumhuriyetimizin bu güzel gününün öncesinde başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugünlerimizi erişmemizi sağlayan tüm atalarımıza saygı ve şükranlarımızı sunuyorum.

Dünkü ilk yazımda size Bilecik’te amatör futbolun son halini özetlemiştim. Bugün sizlere bu seneki amatör kümenin ilk 6 haftasının özetini, takımların durumlarını ve önümüzdeki haftanın maçlarının analizini yapmaya çalışacağım.

Sezon başında geçen senenin kadrolarını bozmayan ve iddialı başlayan takımlar şu an ligde hemen hemen kimseyi yanıltmadı.Osmaneli Belediye, Bilecikspor, Bayırköy ve 1299 Bilecik takımları sezona çok iddialı başladı. Bu takımlardan 1299 Bilecik hayal kırıklığı yaşadı yeni hocaları Bayram Kaptan takımın bir arada Fazla İdman yapmamasından dolayı çok zorluk çekiyor. İlk 6 haftanın sürprizi ise içköy ve Gölpazarı belediye oldu.

İçköy Yeni hocaları Sercan yıldız ve başarılı başkanları İbrahim ölçer ile iyi bir çıkış yakaladılar. Fakat Bilecik, Bayırköy, Osmaneli belediye, Söğüt ve Gölpazarı belediye ile daha maç yapmamış olmaları büyük bir handikap. Gölpazarı belediye hocası Kazım Şen ve tecrübeli santraforu Nebi Aktürk ile ilk 6 haftada 5 galibiyet alarak büyük bir başarıya imza attı.

İlk 6 haftaya bakıldığında Osmaneli Belediye ve içköy 6’da 6 yaparak 18 puan da Ligin başına çektiler. Osmaneli belediye 6 hafta içinde 1299 Bilecik,Pazaryeri ve bilecikspor maçlarını atlatarak önemli sayılabilecek 7 maçının 3’ünü kayıtsız atlatmış durumda. Tabii ki tüm maçlar değerli ve önemli.

Hepsi 3 puanlık maç fakat bazı takımlar geçen seneki sezondan ve sene başındaki takım kurgularından dolayı daha fazla önem kazanmakta. Osmaneli belediyenin Bayırköy, Söğüt, Gölpazarı belediye ve içköy maçları bu durumda daha ön plana çıkıyor.

Bilecik spor Geçen seneye göre daha sağlam başladı. İlk 4 haftayı kayıpsız atlattı fakat 5. haftada Osmaneli belediye deplasmanında rakibinin 10 kişi kalmasına rağmen başarılı olamadı. Yan top kademe hatasıyla kalesinde 1 gol görerek mağlup oldu. Hemen sonraki hafta çok çekişmeli bir maç ile Söğütsporu 3_2 geriden gelerek 78 ve 90 + 4 de attığı iki golle 4-3 mağlup etti ve toparlanma sinyalleri verdi.

Söğütspor hocası İsmail Kamalı ve yeni kadrosuyla çıkış arayışında. Tecrübeli oyuncuları Metin ile forvetleri Türker iyi işler yapıyor.

Bayırköyspor sezona Belediye başkanları Mustafa Yaman sponsorluğunda Hasan Kol hocaları ile başladılar. 4. haftada 1299 bilecik e 4-3 mağlup oldular ve 6 haftada 5 galibiyetle averajda 4. sıraya yerleştiler.

Bu haftaki maçlara bakacak olursak Bayırköy- Bilecik spor, Söğüt -Osmaneli Belediye ve 1299 Bilecik – Gölpazarı Belediye maçları üst sıralamalar için önem taşıyan maçlar. Diğer taraftan vezirhan – Bilecik Gençlerbirliği ve Yeşilyurt – Osmaneli Gençlerbirliği maçları ise alt sıralar için belirleyici olacak.

Önümüzdeki hafta oynanan maçların ve diğer takımların analizlerinden bahsetmek istiyorum. Sporla kalın, haftaya salı günü sabah saat 8:00’da görüşmek üzere Hoşçakalın. Amatör yorumcu

Bilecik’te Amatör futbol ve haftanın değerlendirmesi – Bilecik Dostları Haber