10.8 C
Bilecik
25 Ekim 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik'de Randevusuz Aşı Merkezi kuruldu

Bilecik’de Randevusuz Aşı Merkezi kuruldu

Bilecik’de Randevusuz Aşı Merkezi; Corona virüsle mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hız kazandı. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘yerinde aşı uygulaması’yla artık sağlık merkezleri dışıda da aşılama yapılıyor.

Corona virüsle mücadele kapsamında Türkiye’de toplam yapılan aşı sayısı 51 milyonu geçti. 18 yaş üstü herkesin aşı olmaya başlamasıyla aşılama çalışmaları hız kazandı.

Sağlık Bakanlığı, yerinde aşı uygulaması kapsamında,  ülkenin birçok noktasına randevusuz aşı noktası kurdu. 

Bu noktalarda aşı sırası gelen vatandaşlar randevu almadan tercih ettikleri Covid-19 aşısını yaptırabiliyor.

Bu kapsamda Bilecik-merkez ilimizde randevusuz aşı merkezine kavuştu ve Atatürk Parkımızda hizmet vermektedir. Randavu almadan aşı merkezine giderek aşınızı olabiliyorsunuz. Hastaneye ulaşmakta güçlük çeken çevrelerin bu aşı merkezlerinden faydalanabilirler. Bölgede olağanüstü bir duruma karşı ambulans hazır bekletilmektedir.

Her hafta salı ve cumartesi günleri hizmet verecek olan uygulama noktalarında hak tanımlanmış tüm vatandaşlar aşılarını yaptırabilecek.

”İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; merkezde Atatürk Parkında, Bozüyük ilçemizde ise Kapalı Pazarda salı ve cumartesi günleri aşı hakkı tanımlanmış tüm vatandaşlarımıza Covid-19 Aşısı uygulanmaya başlanmış olup, henüz aşısını yaptırmamış tüm vatandaşlarımızı bekliyor, sağlıklı günler diliyoruz“ denildi.

Bilecik’de Randevusuz Aşı MerkeziBilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar