11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik KitapBilecik'de 71 Yaşında Üç Eserin Sahibi

Bilecik’de 71 Yaşında Üç Eserin Sahibi

Osman Eker: Macır Tahsin Hikayeler, Duru Düşler Roman, Gurbet Gülen Hikaye

Osman Eker Kimdir?

Bilecik’de 71 Yaşında Üç Eserin Sahibi; 26 Ağustos 1949 tarihinde Bilecik ilinde doğdu. Eskişehir İTİA’nı 1974 yılında bitirdi. Tuzla Piyade Okul Komutanlığı 128. dönem mezunudur. 189. P.A. Ulaş / Çorlu Garnizonunda Askerliğini Piyade Yedek Subay Olarak bitirdi. Halk Bank Şube Müdürü Emeklisidir. Yazar Bilecik Yeniköylüdür. Bilecik İlimizde ikamet etmektedir. Halk Bankasında çalışma hayatını Bilecik, Söğüt, Pendik, Gerede, Sivas, Nizip’te sürdürürken aldığı görevler Bilecik, Söğüt ve pendik’de memur, şef yardımcısı ve Şef Muhasebecisi, Gerede, Sivas ve Nizip’de Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Osman Eker sosyal medyada tanıştığım ve sosyal medya arkadaşımdır. Osman Eker bey ile zaman zaman kısa soru cevaplarla sohbetlerimiz olmuştur. Bunun dışında bu arkadaşlığımız sürecinde beğenileri ile mümkün olduğu kadar paylaşımlarımda katılımcı olmuştur. Osman Eker beyin bir yazar olduğunu çıkardığı kitapların İnternet kitap satış sitelerinde ismine rastlamam sonucu ve kendi profilinde kitaplarının çıktığını duyurmasıyla farkına vardım.

Bilecikli bir yazarın var olması benim için sevindirici bir durumdu. Yakın zamanda üç kitabının piyasaya çıktığını izledim bu kitaplardan ilki olan “Macır Tahsin Hikayeler”, “Duru Düşler Roman” “Gurbete Gülen Hikaye” adlı eserlerinden oluşmaktadır. Yazarın eserlerine bir çok internet kitap satan sitelerinden temin etmeniz ve ulaşmanız mümkündür.

Sanatın yaşı yoktur Osman Eker bey 71 yaşında tüm insanlara örnek olarak karşımıza çıkmıştır. Evlerimizde kapalı geçirdiğimiz şu günlerde ilimizden 71 yaşında kitaplar çıkarmış değerli insanın, kitaplarını edinip okumak sizleri de memnun edeceğine inanıyorum.

Covid-19 karantina dönemlerinde toplum olarak alışkanlıklarımızın değiştiği bu dönemlerde olduğumuz gerçektir. Evde kaliteli zaman geçirmek isteyen dostlarımızın 71 yaşında olan Yazar Osman Eker’in kitaplarına zaman ayırarak güzel zaman geçireceklerinden şüphem yok.

Internet ortamındaki Türkiye’deki tüm satış siteleri (Emek Dağıtım, Babil, Kırmızı Kedi, İnsancıl, Alfa, kitapyurdu. kidega, n11. D&R, İdefix, hepsiburada, amazon.com.tr, İdeal Kültür vb.) ile amazon.com üzerinden eserin tüm dünyada satış portallarından ulaşabilirsiniz.

Osman Eker’in Kitapları

Bilecikde 71 Yaşında Üç Eserin Sahibi
Osman Eker Kitaplarındın Macır Tahsin Hikayeler

318 sayfadan oluşan “Macır Tahsin Hikaye” adlı kitabından özetle; Bazen Eşi ölmüş, çocukları da iş bulmak; ya da eğitim amacıyla yuvadan uçan yaşlı kadınlar, yalnızlıklarından bunaldıklarını belli etmeye utandıkları halde yine de onu çağırırlardı. Kapı eşiğinde ona ikram ettikleri bir iki tabak yemek sevabına sanki ihtiyaçları varmış gibi on dakika yemek molası veren İpli Ali ile iki laf ederek mutlu olurlar, bu mutlulukla da yaşlı yüzleri gülerdi. – “İpli Ali” adlı hikayesinden bir özet ile

Bilecikde 71 Yaşında Üç Eserin Sahibi
Osman Eker Kitaplarından Duru Düşler Roman

432 sayfadan oluşan “Duru Düşler Roman” adlı romanından özetle; Molla Mustafa babadan kalan nesi varsa ağabeyi Halil Beye bırakarak, hür bir ülkede çatı dibini adsız bir mezar yeri olarak yeğlemişti kendisine. Şimdi o bölgede sembolik şehitliklerin her birinde Kara Mustafa dolaşır yağız atı üzerinde geceleri. Zühre kendi köyünde torunu Mustafa’nın beşiğini sallarken dalar gider her seferinde. Sonra yağızın kişnemesiyle uyanır yorgun rüyasından

Bilecikde 71 Yaşında Üç Eserin Sahibi
Osman Eker Kitaplarından Gurbete Gülen Hikaye

326 sayfadan oluşan “Gurbet Gülen Hikaye” kitabından özetle; Yankovun sevgilisi ince belli, uzun boylu bir çingene kızıydı. Beyaz renkli etekleri oyalı entari giyerdi daima. İki kupa şarap içtikten sonra, derenin soğuk sularına yalınayak girer al yanaklarını yıkar, bazen küçücük avuçlarına aldırabildiği kadar su alır. Suyu ayakta zor duran sevgilisinin yüzüne serperdi. Bir gün Çingene sevgilisini kucaklayarak dere içinde yürürken kayganlaşan taşların yüzünden Yankovun ayağı kaymış, ikisi birden diz boyu su içinde yuvarlanmıştı. Yankovun sevgilisini, ıslak beyaz renkli elbisesi içinde küçük kalçalarını kıvıra kıvıra, derenin kenarındaki eve gidişini seyretmiştim sevgilisinin kolunda. – “Başka bir sıla” adlı hikayeden. Bilecik’de 71 Yaşında Üç Eserin SahibiBilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar