10.7 C
Bilecik
24 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik Üretici Kadınlar Çarşısı

Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı

 Bilecik Üretici Kadınlar Birliği tarafından hazırlanan ve içerisinde yöresel ve organik ürünler ile el yapımı süs ve giyim eşyalarının yer aldığı ‘Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısının açılışı yapıldı.

Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı; Açılışı programına Belediye Başkan Vekilimiz Semih Tuzak ve eşi Sevil Tuzak, Başkan Yardımcımız Melek Mızrak Subaşı, İYİ Parti İl Başkanı Soner Hızlı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Yıldız, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üretici kadınlar ve vatandaşlar katıldı.

Başkanvekilimiz Semih Tuzak, çarşının kurulmasında emeği olanlara teşekkür ederek, üreticilere hayırlı işler temennisini iletti.

BAŞKAN YARDIMCISI SUBAŞI:

‘’BURADA KADIN DAYANIŞMASININ GÜZEL BİR ÖRNEĞİNİ GÖRÜYORUZ’’

Başkan Yardımcımız Melek Mızrak Subaşı ise burada yaptığı konuşmada açılan Pazar ile kadın dayanışmasının güzel bir örneğini gördüklerini belirterek, ‘’Ben öncelikle bu güzel çalışmanın kurulmasında katkısı olan bütün paydaşlara ve üretici kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir Pazar olmuş.

Yani bizler istediğimiz organik ürünleri hemen bulamıyorduk. Kurulan bu Pazar ile istediğimiz sağlıklı ürünü bulabiliyoruz.

Ayrıca kadınlar, bu çalışma ile toplumdaki önemli yerini bir kez daha göstermiş oldu. Ben bu anlamda kurulan pazarın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Vekilimiz Tuzak, Başkan Yardımcısı Subaşı ve beraberindeki heyet daha sonra pazarın açılışını yaparak, ürünleri inceledi ve üreticilerle sohbet etti.

Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı Koordinatörü Irmak Çoşkun ise katkıları dolayısıyla Belediye Başkanımız Semih Şahin, Başkan Vekilimiz Tuzak ve Başkan Yardımcımız Subaşı ile projede emeği olan paydaş kurum temsilcilerine teşekkür etti.  – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar