BİLECİK TİYATRO GÜNLERİ COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ

Belediye Başkanımız Semih Şahin, 12-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Bilecik Tiyatro Günleri hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Bilecik Tiyatro Günleri coşkusunu bütün tiyatro severlerle birlikte yaşayacağız’’ dedi.

   Başkan Şahin, Bilecik Tiyatro Günleri için hazırlıkların tamamlandığını belirterek, kültür ve sanat şehri Bilecik’te güzel bir aktivitenin gerçekleştirileceğini belirtti.

   Bilecik Tiyatro Günleri’nin perdelerini 12 Kasım’da açacağını hatırlatan Başkan Şahin,  sahne alacak çocuk oyunlarının ücretsiz olduğunu belirterek,  şunları söyledi:

   ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘’Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’’ sözü gereği anlamlı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Bilecik Belediyesi olarak tiyatro severlere güzel bir Kasım ayı yaşatacağız. Toplumumuzun her kesimine hitap edecek birbirinden değerli oyunlarımız, halkımız ile buluşacak. Tiyatro Günleri kapsamında 8 adet yetişkin oyunu 4 adet çocuk oyunu sahne alacak. Bütün halkımızı Bilecik Tiyatro Günlerine davet ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

BİLECİK TİYATRO GÜNLERİNDE SAHNE ALACAK OYUNLAR

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde saat: 20:00’de sahne alacak oyunların gün bilgisi şu şekilde olacak.

Ferhangi Şeyler: 12 Kasım Salı günü

İkinci Bahar: 15 Kasım Cuma günü

Turkish Dinner Show: 18 Kasım Pazartesi günü

Lafını Esirgemeyenler: 20 Kasım Çarşamba günü

Patron: 22 Kasım 2019 Cuma günü

Teftişör: 23 Kasım Cumartesi günü

Kadın Kafası: 25 Kasım Pazartesi günü

Üçü Bir Arada: 27 Kasım Çarşamba günü

Bilecik Tiyatro Günleri kapsamında günde saat: 11:00, 13:00 ve 15:00 saatlerinde 12 seansta sahne alacak çocuk tiyatro oyunları ise:

Küçük Prenses Müzikal: 13 Kasım Çarşamba

Küçük Kara Balık: 16 Kasım Cumartesi günü

Alis Harikalar Diyarında: 17 Kasım Pazar günü

Şeker Portakalı: 27 Kasım Çarşamba günü

Vatandaşlarımız Bilecik Tiyatro Günleri için biletleri, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde temin edebileceklerdir.