11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik Kent Konseyi 1 Genel Kurul Toplantısı

Bilecik Kent Konseyi 1 Genel Kurul Toplantısı

Bilecik Kent Konseyi 1 Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi; Bilecik’te, kurum kuruluş ve sivil toplum örgütleri ile halkın, düşünce, talep ve görüşlerini ifade ederek, şehrin gelişim ve büyümesine katkı sağlayacak olan Kent Konseyi 1. Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Semih Şahin, Bilecik Barosu Başkanı Halime Aynur, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ile 200’e yakın sivil toplum kuruluşu, dernek yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Kent Konseyi Yönetmeliğine göre Kent Konseyinin Görevleri ve Çalışma İlkelerinin okunduğu toplantıda; Genel Kurul Delegelerinin Görev Yetki ve Sorumluluklarının okunması, divan heyeti seçimi Bilecik Kent Konseyi Başkanı Seçimi, Bilecik Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Seçimi, Bilecik Kent Konseyi Mevcut Yönergesinin güncellenme kararının alınması, Bilecik Kent Konseyi için kurulacak olan meclislerin belirlenmesi, Bilecik Kent Konseyinde görev alacak olan Danışma Kurulu kurulması kararının alınması, Yönetmeliğe göre; Toplantı ve Görüşme Usulünün aktarılması, Yönetmeliğe göre Kent Konseyinin mali yapısının okunması ile öneri ve temenniler belirtildi.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda konuşan Belediye Başkanı Semih Şahin, Kent Konseyinin faaliyetleri ve ortaya konulan fikirler ile Bilecik’in birçok alanda kazanacağını kaydetti.

‘’KENT KONSEYİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUM VE ŞEHRİMİZ İÇİN GÜZEL ÇALIŞMALARIN YAPILACAĞINA İNANIYORUM’’

Kent Konseyinin hazırlanmasında emeği olan bütün paydaşlara teşekkür eden Başkan Şahin, şunları söyledi:
‘’Ben öncelikle bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Kurulacak olan Kent Konseyinin şehrimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Daha öncelerde de belirttiğim gibi Kent Konseyine ben çok önem veriyorum. Aslında kent konseyleri bütün dünyada ve Avrupa’da çok önemli işlevleri görüyor. Ancak bizim ülkemizde yeterli oranda faydalanılmıyor. Bilecik Belediyesi öncülüğünde kurulan kent konseyinde her görüşten sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir arada getireceğine ve şehrimiz ile halkımızın menfaatine birçok çalışmanın gerçekleştirileceğine inanıyorum. Kent konseyinin faaliyetlerine başlaması ile birlikte şehrimiz için yeni fikirler ve çalışmalar ortaya çıkacak. Belediye Başkanı olarak benim görüşüm, her konuda eleştiriye açık olmak, bir çalışmada ben yaptım ve oldu yerine birlikte karar verebilmek, birlikte düşünebilmek ve ortak akılla bir sonuca varmaktır. Bu anlamda kent konseyinin birçok konuda bizlere katkı sağlayacağına inanıyorum’’ dedi.

“BEN DEĞİL BİZ OLACAĞIZ VE BİLECİK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’’


Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ise toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, kurulan kent konseyinin faydalı sonuçları beraberinde getirmesi dileğinde bulundu.

Konuşmasına, ‘’Belediye Başkanı Semih Şahin’e, kent konseyinin kurulmasına öncülük ettiği için teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullanan Özgen, ‘’Birçok arkadaşımızın bildiği üzere kent konseyi daha önce ilimizde vardı. Ancak gerekli toplantı ve kurullar gerçekleştirilememişti. Kurulan kent konseyi ile Bilecik için düşüneceğiz ve Bilecik için fikir üreteceğiz. Çalışmalarımızda ben değil biz diyeceğiz ve şehrimiz için çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

KENT KONSEYİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ


Gerçekleştirilen toplantıda Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen kent konseyinin yapacağı faaliyetler yanı sıra mevzuatı hakkında bilgiler verdi. Kent Konseyi yürütme kurulu üyelerini açıklayan Özgen kurulan kent konseyi asil üyeliklerine, Ayla Ercan, Serhan Yücel, İsa İpçioğlu, Perihan Erşan, Hakkı Aynur, Halil Altınay, Didem Mean Aydoğan, İnanç Taşkın, Sedat Bayam, Aydın Avcı yer alırken, yedek üyelerde ise Tennur Tutgun, Rasim Yıldırım, Arif Durmuş, Gönül Karaoğlu ve Erdem Nazilli yer aldığını kaydetti.

Divan kurulu üyelerinin Halit Gölcan, Nesrin Mazlum ve Tennur Tutgun’un olduğu toplantı dilek ve temennilerin belirtilmesiyle sona erdi. Bilecik Kent Konseyi 1 Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar