23.7 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberVali Şentürk'e Bilecik İnsan Hakları Kurulu Ziyareti

Vali Şentürk’e Bilecik İnsan Hakları Kurulu Ziyareti

Vali Şentürk’e Bilecik İnsan Hakları Kurulu Ziyareti; 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle, İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri Vali Bilal Şentürk‘ü makamında ziyaret etti. 

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle, İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri Vali Bilal Şentürk'ü makamında ziyaret etti. Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ile kurul üyelerini kabulünde, insan haklarının önemine değinerek, kurul üyelerinden faaliyetler hakkında bilgi aldı. Türkiye'de, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşların eşit olduğunun altını çizen Vali Şentürk, ''İnsanlarımız, yalnızca insan oluşları nedeniyle hiç bir ayrım gözetmeksizin eşit, özgür ve onurlu bir yaşama hakkına sahiptir. İnsan hakları doğuştan var olan ve insanlar arasında dil, din, mezhep, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmek, insanın insan olması sebebiyle sahip olduğu hakların tümüdür. Çağdaş devlet anlayışında din veya mezhep temelli hiçbir ayrıma yer yoktur. Tüm vatandaşlarımız, memleketimizin her köşesinde, bu ülkenin tüm nimetlerinden faydalanabilmektedirler. Bireysel farklılıklarımız zenginliğimiz, ortak kimliğimiz ise gücümüzdür.'' dedi.
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle, İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri Vali Bilal Şentürk’ü makamında ziyaret etti. Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ile kurul üyelerini kabulünde, insan haklarının önemine değinerek, kurul üyelerinden faaliyetler hakkında bilgi aldı

Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ile kurul üyelerini kabulünde, insan haklarının önemine değinerek, kurul üyelerinden faaliyetler hakkında bilgi aldı.  

 Türkiye’de, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşların eşit olduğunun altını çizen Vali Şentürk, ”İnsanlarımız, yalnızca insan oluşları nedeniyle hiç bir ayrım gözetmeksizin eşit, özgür ve onurlu bir yaşama hakkına sahiptir. İnsan hakları doğuştan var olan ve insanlar arasında dil, din, mezhep, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmek, insanın insan olması sebebiyle sahip olduğu hakların tümüdür. Çağdaş devlet anlayışında din veya mezhep temelli hiçbir ayrıma yer yoktur. Tüm vatandaşlarımız, memleketimizin her köşesinde, bu ülkenin tüm nimetlerinden faydalanabilmektedirler. Bireysel farklılıklarımız zenginliğimiz, ortak kimliğimiz ise gücümüzdür.” dedi. Vali Şentürk’e Bilecik İnsan Hakları Kurulu Ziyareti – Bilecik Dostları Haber

Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ile kurul üyelerini kabulünde, insan haklarının önemine değinerek, kurul üyelerinden faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar