11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik Dostları 5 kat hız ve Güvenlik için Derin Dalış yaptı

Bilecik Dostları 5 kat hız ve Güvenlik için Derin Dalış yaptı

Bilecik Dostları Takipçileri’ne CLOUDFLARE Güvencesi

Bilecik Dostları 5 kat hız ve Güvenlik için Derin Dalış yaptı; Yoğunlaşan trafik nedeniyle, Bilecik Dostları web sitesi giriş hızlarında düşümlerin yaşanmasından dolayı; Bilecik Dostları Takipçileri’ne CLOUDFLARE ile “GÜVENLİ” “5 KAT DAHA HIZLI” bir şekilde sayfa takipçilerimiz için Cep ve Masaüstü erişimlerinde performansımızı artırdık.

Hızımızı artırmakla beraber uçtan uca şifreleme güvenliği ile tüm kullanıcılarımızın güvenlik önlemi artırılmış olup 1.2 TLS olan, güvenlik sertifikamızın desteğini 1.3 TLS olarak güncelledik.

Uzunca bir süreden bugüne kadar facebook kullanıcılarımızla bile bağlantımızın kopmasının temel sebeplerinden birisi; kurmuş olduğumuz WeB Sitesinin hız performansını 5 kat artırarak; kullanıcı güvenliğini ise bir üst seviyeye taşıyarak uçtan uca şifreleme ile daha güvenli hale getirdiğimizi büyük mutlulukla sayfa takipçilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Cloudflare’nin inanılmaz güç performansını bugün itibariyle sizlere sunmaya başladık.

Uzunca bir süredir sayfa takipçilerimiz den uzak kaldığımız için özür dileriz ve daha güvenli sistemler ile daha iyi, daha kaliteli gelecekte katkılarımızla yeniliklerimizle daha iyisini Bilecik İline yakışır bir şekilde sunmak için tüm çabamızla çalışmaktayız…

Verimli bir habercilik statüsüne ulaşamamış olsak bile öncelikle kullanıcı güvenliğinin ve hız performansının günümüz teknolojilerinde önemli yer tutmasından dolayı önceliğimizi bu yönde kullandık.

CloudFlare nedir ? Ne İşe Yarar ?

CloudFlare sitenizi hız ve güvenlik açısından ileri seviye bir güçlendirmeye alan proxy hizmetlerini kurumsallaştırıp sunan sistemdir.

Herhangi bir proxy servisine mantık olarak benzeyen bu sistem sitenize giriş yapmak isteyen ziyaretçileri önce güvenlik açısından kontrol ediyor; sonra cache (önbellek) varmı diye kontrol ediyor ve buna göre işlem yapıyor.

Eğer güvenlik konusunda bir sıkıntı yaşanırsa ziyaretçi sunucunuza yansıtılmıyor. Buda bazı saldırıların yapılmasını imkansızlaştırıyor.

Aynı zamanda CloudFlare yönetim paneli sayesinde istediğiniz IP’yi; Ülkeyi vs engelleyip o IP veya o Ülkeden gelen ziyaretçilerin engellenmesini isteme hakkını da bize vermiş bulunmaktadır. Her türlü yazılım ile yazılan sisteminize entegre edebilebilen bu sistemi bugün ismi duyulmuş çoğu site kullanmaktadır.

Aynı zamanda sizin trafik dostunuz olan bu site önbellek (cache) tutarak daha az sorgu yapılmasını; dosya indirilmesini sağlar ve böylece trafiğiniz azaltarak daha verimlilik sağlamaktadır. Bilecik Dostları 5 kat hız ve Güvenlik için Derin Dalış yaptı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar