16.4 C
Bilecik
27, 7, 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik CHP Denetim Komisyonu Eğitimleri Tamamlandı

Bilecik CHP Denetim Komisyonu Eğitimleri Tamamlandı

Bilecik CHP Denetim Komisyonu Eğitimleri Tamamlandı; CHP Parti Okulu olarak, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile birlikte belediye meclis üyelerimize yönelik eğitimlerine, yerel yönetimlerde denetim süreçlerinin yaklaşması nedeniyle 19 Aralık 2020’de 4300 Belediye meclis üyelerinin eğitimlerinin; tüm dünyayı saran Covid-19 pandemi sürecinde Zoom ile çevrimiçi sürdürüldüğünü açıklayan Bilecik Chp Parti Okulu Eğitim Sorumlusu Seyfi Özgen sözlerine şöyle devam etti.

“Eğitimlerin CHP Parti okulunda tüm teknolojik imkanlar ile en iyi şekilde verimli olarak yapıldığını söyleyen Seyfi Özgen; eğitimlere katılan meclis üyeleri için büyük yararları ve katkısı olduğunu vurguladı. Yerel yönetimlerde faaliyetlerin daha verimli bir çalışma ortamının sağlanmasını amaçlayan bu eğitimlerin; eğitime katılan Meclis üyelerine eğitim sonrası yerel yönetimlerde verimlilik ve doğru kararların alınmasına katkı sağladığı yönünde açıklamalar yapan Seyfi Özgen; Amasya, Hatay, Kocaeli, Eskişehir, Bilecik ve Aydın illerine çevrim içi olarak eğitim verdiklerini açıkladı.”

Meclis Üyelerimizin Eğitimleri Son Derece Önem Arzetmektedir

“Seyfi Özgen; 5393 sayılı Belediye kanunun 25. maddesine ilişkin,“il ve ilçe belediyeleri ile nüfusu 10 binin üzerindeki belediyelerde, belediye meclisi, her yıl “Ocak” ayı toplantısında; belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için; kendi üyeleri arasında gizli oyla ve üye sayısı üçten az 5’ten çok olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturur. Bu komisyon Mart ayının sonuna kadar 45 günü geçmemek kaydıyla Belediyelerde denetimlerini yaparlar. Biz CHP Parti Okulu olarak Belediyemizin komisyon çalışmalarının hukuki ve kanuna uygun bir şekilde yapılabilmesi için tüm meclis üyelerimizin eğitimlerine önem veriyoruz. Bu eğitimler son derece önem arz etmektedir. Eğitimlerin sürdürülebilir olması ve bu yöndeki çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdürmeye devam etmekteyiz. diyerek sözlerini tamamladı.”

Bilecik CHP Denetim Komisyonu Eğitimleri TamamlandıBilecik Dostları Haber

Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ MAKALELER
spot_img

EN POPÜLER

Son Yorumlar