24.4 C
Bilecik
27 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik Belediyesinin isminin önüne TC Getirildi

Bilecik Belediyesinin isminin önüne TC Getirildi

Bilecik Belediyesinin isminin önüne TC Getirildi; Bilecik Belediye binası önünde yazılı olan “Bilecik Belediye Sarayı” yazısı sökülürken yerine “T.C. Bilecik Belediyesi” yazıldı.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, belediye başkan yardımcıları ve basın mensuplarının olduğu programda, Bilecik Belediye binası önünde yer alan “T.C. Bilecik Belediyesi” yazısının açılışını yaptı. 31 Mart seçimleri sonrasında görevine başlayan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, “Bilecik Belediye Sarayı” yazısını T.C. Bilecik Belediyesi olarak değiştirdi.


Yapılan düzenleme hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Semih Şahin, “Bilecik Belediyesi, halkın belediyesidir. Saray haline getirilerek halktan kopuk bir belediye; halkına gerçek hizmet veremez, kendisine hizmet verir. Biz belediyeyi halka açıyoruz ve halkın belediyesi yapacağız.

Bu bir simge olsa da bütün hizmetlerimizde bunu herkes görecek. Bilecik halkı kendi belediyesi olarak benimseyecek. Bilecik’i halkımızla birlikte daha güzel bir hale getireceğiz. Bunun bir simgesi olarak da belediyemizdeki saray ismini kaldırıp Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesi olarak değiştiriyoruz. Bu belediye, sadece ismiyle değil, her şeyiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin Bilecik’in Belediyesi olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bilecik Belediye Sarayı ismini T.C. Bilecik Belediyesi olarak ismi değiştirildi. Cumhuriyetimiz onuru ve huzuru Belediyemiz tarafından geri kazandırılmıştır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği gururumuz için Tüm ülkemizde yapılan mücadeleler ilimizdede aynı hızla yerine getirilmektedir. Bilecik Belediyesinin isminin önüne TC Getirildi – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Belediyesinin isminin önüne T.C. Getirildi
Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar