23.7 C
Bilecik
19 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik Belediyesi'nden Ara Tatil Etkinlikleri

Bilecik Belediyesi’nden Ara Tatil Etkinlikleri

Bilecik Belediyesi ve Milli Eğitim işbirliği ile hazırlanan takvim içinde ara tatile giren çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Bilecik Belediyesi’nden Ara Tatil Etkinlikleri; Çocuklar ve eğitime yönelik çalışmalara katkı sunmaya önem veren Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan program kapsamında çocuklar ücretsiz tiyatro oyunları ile keyifli anlar yaşarken; diğer yandan Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezindeki can dostlarımızı ziyaret edecek, çevre temizliği ve doğa yürüyüşüne katılacak.

Düzenlenen program kapsamında çocuklar 19 Kasım Salı günü saat: 10:00’da Bilecik Belediyesi önünde bir araya gelecek. Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret edecekler. Yine aynı gün 14:00 ile 16:00 saatleri arasında Bilecik Belediye bahçesinde bir araya gelecek olan çocuklar; Atatürk Ormanına yürüyerek, burada çevre temizliği yapacak ve doğa yürüyüşüne katılacak.

Etkinlikler, Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında 20 Kasım Çarşamba günü 12:00, 14:00 ve 16:00 saatlerinde olmak üzere 3 seansta; Oyun Avcısı adlı tiyatro oyununun ücretsiz olarak sahnelenmesiyle devam edecek ve aynı gün saat: 10:00’da Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde Kariyer ve Gelecek Eğitim seminerine katılabilecek, saat 13:00’te ise  Dünya Çocuk Hakları Günü kutlamalarına katılacaklar.

21 Kasım Perşembe günü saat 11:45’te İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret edecek olan çocuklar; 22 Kasım Cuma günü saat 14:00 ile 16:00 saatleri arasında  ise Yaşayan Şehir Müzesini ziyaret edecekler.

Başkan Şahin’den Çocuklara Tiyatro Oyunları Hediyesi

Bir haftalık ara tatile giren çocuklara aynı zamanda Belediye Başkanımız Semih Şahin tarafından ücretsiz tiyatro oyunları sunuldu. Buna göre çocuklar Bilecik Tiyatro Günleri kapsamında Küçük Prenses, Küçük Kara Balık; Alis Harikalar Diyarı ve Şeker Portakalı adlı ücretsiz tiyatro oyunları ile buluşurken, 20 Kasım Çarşamba günü 3 seansta Oyun Avcısı adlı tiyatro oyununu izleyecekler. Bilecik Belediyesi’nden Ara Tatil Etkinlikleri – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar