21.4 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik Ahbap Tanıtım ve Tanışma Toplantısı

Bilecik Ahbap Tanıtım ve Tanışma Toplantısı

Bilecik Ahbap Tanıtım ve Tanışma Toplantısı; Ahbap platformu neredeyse üç yıl önce kuruldu. Ahbap Bilecik’te ilk kurulan ahbaplardan bir tanesi. 3 senedir Ahbap Bilecik Ahbap aktif olarak projeler göstermektedir. Kurucu ve hala başkan olan Zeynep BERGEL; Ahbap’ı şöyle anlatıyor; 

Ahbap Bilecik olarak amacımızın sevginin ve iyiliğin peşinde koşmak olduğunu bunun için çeşitli etkinlikler; projeler ve toplantılar düzenlediğimizi resmi sosyal medya hesaplarımızdan an be an sizlere duyurmaktayız.

Biz bu faaliyetlerimiz sırasında yalnız olmadığımızı sizler sayesinde anlıyoruz. Her geçen gün ailemiz büyüyor ve bu büyümeler sonucunda şu an 98 kişilik bir aileye sahibiz.

En son  Konak Cafe’de gerçekleştirdiğimiz toplantıda 70’den fazla ahbaplarımızla bu büyümeyi kutlamak ve yeni ahbaplarımıza hoş geldin demek için; kutlama amaçlı pasta keserek enstrümanlarla şarkılarla türkülerle oldukça keyifli saatler geçirip aynı zamanda önümüzdeki günlerde yapacağımız etkinliklerimiz için istişarelerde bulunduk.

3 senelik süre gelen geçmişimizde “Çevre Duyarlılığı oluşturmak adına dört “Kirletme Temizle” etkinliği düzenleyen platform; bu etkinliklerde 2 Pelitözü Göleti, Kent Ormanı ve Şeyh Edebali yolu olmak üzere farklı alanlarda 120 yi aşkın poşet  çöp topladı.

Aynı zamanda farklı etkinliklerde bulunan Bilecik Ahbap aplatformu Barınak ziyaretleri, Huzurevi ziyaretleri, Okul ziyaretleri gerçekleştirdi. İlk yardım konferansları verdi. İlde bulunan yardıma muhtaç ailelere de yardımda bulunan kuruluş daha fazla yardıma muhtaç ailelere ulaşmak amacı ile büyümeye devam ediyor.

Sosyal Yardımlaşma platformu Ahbap platformu Bilecik Başkanlığı tarafından dün akşam saatlerinde tanıtım ve tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantı açılış konuşmasını ahbap platformu Bilecik başkan yardımcısı Lütfullah MAKİLİ tarafından gerçekleştirildi. Ahbap platformunun hiçbir kar amacı oluşturmayan tamamen gönüllülük esaslı bir platform olduğunu ve daha iyi bir çevre ve daha iyi bir dünya düzeni için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Daha sonrasında Bilecik ilindeki birim başkanları aynı zamanda yönetimini tanıttı ve kendi birimlerini tanıtmalarını istedi. Sanat kurulu başkanı İREM KULECİ, Eğitim birimi Başkanı ŞEYHMUS ARSLANHAN, Ağ ve Organizasyon birim başkanı MUSTAFA SEKMAN, İnsanlık Kurulu Başkanı ABDULLAH KARAHALİL, Yardımlaşma kurulu Başkanı CANAN ALGAÇ, Çevre Çalışma Grubu Birim Başkanı BERFİN AKSOY kendilerini  tanıttıktan sonra birimleri hakkında kısa bilgiler verdi.

Tekrar sözü alan Başkan Yardımcısı Lütfullah MAKİLİ Kasım ayı içerisinde yapmayı düşündükleri etkinlikler hakkında genel bilgiler verdi. Sürpriz olarak pasta kesimi yapıldıktan sonra düşünce alışverişi yapıldı.

70 kişiyi aşkın katılımın olduğu toplantıya İl Genel Meclis Üyesi Janrat KARAAHMET, Avukat Mehmet Fazlı Güner ve Nurhan Güner çifti ve belediyeden birkaç personel katılım sağladı. Saz eşliğinde biraz müzik dinletisi yapıldıktan sonra toplantı sonlandırıldı.

Bilecik Ahbap Tanıtım ve Tanışma Toplantısı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar