11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBelediye Başkanından 1 Mayıs Mesajı

Belediye Başkanından 1 Mayıs Mesajı

Bilecik Belediyesi Başkanı Semih Şahin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için mesaj yayınladı

Belediye Başkanından 1 Mayıs Mesajı; Başkan Semih Şahin, mesajında, “Dünya’da bütün işçilerin ortak paydası olma özelliğine sahip 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü,1 Mayıs 1886’dan bugüne sömürüye karşı direnen işçilerin, bu uğurda bedel ödemekten çekinmeyen emekçilerin mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Ürettikleri ve alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin anlamlı günüdür.

Şu bir gerçektir ki emek olmadan hiçbir şey üretemeyiz. Emeğin önemi ve kutsallığı anlaşıldıkça; paylaşımın ve demokrasi kültürünün egemen olduğu daha güzel bir dünyaya ulaşacağımıza inancım tamdır.

Bununla birlikte 1 Mayıs’ta meydanlardan yükselen sesin, ülkemizde tüm çalışanlara daha iyi çalışma koşullarının sağlanacağı, taşeron sisteminin tümüyle ortadan kaldırılacağı, herkesin insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışarak emeğinin karşılığını alacağı, iş kazalarının yaşanmayacağı bir dönemin başlamasına vesile olması en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış, huzur ve şenlik havasında kutlanmasını diliyor, demokrasinin, özgürlüklerin, insan hakları ve hukukun üstünlüğünün hakim kılınması temennisiyle tüm emekçilerin bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi. Belediye Başkanından 1 Mayıs Mesajı – Bilecik Dostları Haber

Bununla birlikte 1 Mayıs’ta meydanlardan yükselen sesin, ülkemizde tüm çalışanlara daha iyi çalışma koşullarının sağlanacağı; taşeron sisteminin tümüyle ortadan kaldırılacağı; herkesin insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışarak emeğinin karşılığını alacağı; iş kazalarının yaşanmayacağı bir dönemin başlamasına vesile olması en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış; huzur ve şenlik havasında kutlanmasını diliyor, demokrasinin, özgürlüklerin; insan hakları ve hukukun üstünlüğünün hakim kılınması temennisiyle tüm emekçilerin bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar