21.8 C
Bilecik
26 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBelediye Başkanı Semih Şahin'in Muhtarlar Günü Mesajı

Belediye Başkanı Semih Şahin’in Muhtarlar Günü Mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, yerel yönetimlerde büyük bir görev üstlenen muhtarlık teşkilatının; kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlanan Muhtarlar Günü ile ilgili mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Semih Şahin'in Muhtarlar Günü Mesajı

Belediye Başkanı Semih Şahin’in Muhtarlar Günü Mesajı; Mesajında muhtarlıkların yapmış olduğu vazifeler ve taşıdıkları sorumluluğa dikkat çeken Başkan Şahin, şunları kaydetti:

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından 19 Ekim 2015 tarihinde yayınladığı bir genelge ile “Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları; karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla; 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir.

Özellikler belediyelerin vatandaşlara hizmeti ulaştırmasında ve sorun ile taleplerin alınmasında muhtarların önemi büyüktür.

Bilecik Belediyesi olarak bizler de yönetim anlayışımızda her zaman muhtarlar ile iletişim halinde olarak; mahallelerimiz ve halkımız için en güzel hizmeti sunmanın gayretindeyiz.

Belirli dönemlerde bir araya geldiğimiz muhtarlarımız ile çeşitli görüşmeler yaparak, sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşmasını sağlıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle en büyük yardımcılarımız olan muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor; bütün muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum’’ Belediye Başkanı Semih Şahin’in Muhtarlar Günü Mesajı – Bilecik Dostları Haber

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile; bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla; 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir.

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar