11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBelediye Başkanı Semih Şahin'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Belediye Başkanı Semih Şahin’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Belediye Başkanımız Semih Şahin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, ‘’Cumhuriyet denilince Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlıyoruz, Cumhuriyet denilince, bir milletin yeniden küllerinden doğuşunu hatırlıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Semih Şahin’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı; Mesajında ‘’Bizlere Cumhuriyeti armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu uğurda canlarını veren kahramanları minnet ve özlemle anıyoruz’’ ifadelerini kullanan Başkan Şahin, şunları kaydetti:

“Devletimizin kurucusu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir gün öncesinden yani 28 Ekim 1923 Pazar günü, kendisiyle birlikte ülkenin kurtarılması ve müdafaasında emek veren arkadaşlarına; ‘’ Türk Milleti, onlarca yıldır süren kan ve gözyaşı dolu günlerinin sonuna geldi, bağımsızlık ve hürriyetini kazandı’’ ifadelerini kullandığı tarihi olay, Cumhuriyet’in ilanıdır.

Bugün Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. Yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. O günden bu güne tam 96 yıl geçti.

Devletimiz ve Milletimiz, o günden bu yana Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Muasır medeniyetler seviyesi’ ilkesini; rehber edinerek ve Cumhuriyetin değerlerini her yeni gün daha büyük bir tutku ile benimsiyor ve yaşatıyor.

En anlaşılır şekliyle; ‘Küllerinden yeniden doğmuş bir Milletin zaferi olarak ifade edilebilecek Yeni Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile benimsediği Cumhuriyet ile tarihteki yerini bir daha hiç sarsılmayacak şekilde taçlandırmıştır.

Bizler bugün belirtilen bu önemli hususların sorumluluğunda olarak; başta Cumhuriyetimizin değerleri ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası için hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.

Onların bıraktığı bu aziz hatırayı bizler daha çok çalışarak, gelecek nesillere aktarmanın gayretinde olacağız. Bu kutlu yürüyüşte bizlerin ışık ve rehberi, yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları olacak, Cumhuriyetin değerleri olacaktır. Bizler hiçbir zaman bu değerleri unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşünceler ile bizlere bu cennet vatanı ve yönetimlerin en güzeli; Cumhuriyet’i armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal eden bütün gazi ve şehitlerimizi minnetle yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Belediye Başkanı Semih Şahin’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar